6 stycznia 2017

Masz problem z białymi grudkami na twarzy? Mamy sprawdzone rozwiązanie.

5 skutecznych sposobów na walkę z prosakami.

Tags: prosak

Prosaki, czyli białe grudki, które możemy zauważyć w okolicach naszych oczu, często na czole i skroniach. Powstają na wskutek zapychania się mieszków włosowych przez sebum.  Nie są groźne dla naszego zdrowia i życia, lecz nie wyglądają korzystnie. Wiele osób próbuje je wyciskać, jeszcze inne osoby kupują specjalne kremy na walkę z nimi. My podpowiadamy wam jak w pięciu skutecznych krokach, pozbyć sie prosaków. Oto one:

#1. Miód

Jest to bardzo popularny sposób na walkę z prosakami. Posmaruj białe grudki miodem i odczekaj 15 - 20 min. Następnie spłucz wszystko letnią wodą.

#2. Owsiany peeling

Do jego zrobienia będziecie potrzebować jedynie płatków owsianych (4 łyżki), cukru (1,5 łyżki) i miódu (1 łyżka). Wszystkie składniki dobrze wymieszaj, a następnie nałóż na miejsce występowania prosaków.

#3.  Peeling z sokiem z cytryny

Jest to kolejny i sprawdzony sposób na to żeby pozbyć się niechcianych białych grudek w okolicach oczu. Do jego wykonania będziesz potrzebować cukru, oliwy i soku z cytryny. Połącz ze sobą 2 łyżki cukru, sok z cytryny oraz 1łyżkę oliwy z oliwek, a następnie wszystko dobrze wymieszaj. Uzyskaną substancję wetrzyj w miejsce występowania prosaków.

#4. Pomidory

Pomidor dzięki zawartości wielu witamin i minerałów świetnie radzi sobie z niechcianymi prosakami. Pokrój pomidora na plastry, a następnie pocieraj nimi swoją twarz, tam gdzie występują białe grudki.

#5. Mąka kukurydziana i ocet jabłkowy

Połączenie tych dwóch składników skutecznie pochłania nadmiar sebum. Ocet charakteryzuje się właściwością oczyszczającą skórę twarzy.  Używając tych dwóch składników zrób maseczkę, a następnie nałóż ją na miejsce występowanie prosaków.

 


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię