5 stycznia 2017

Zadbaj o swoją skórę za pomocą ziół

Niektóre zioła wykazują wyjątkowe właściwości, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry. Sprawdź które zioła zadbają o kondycję twojej skóry!

Mięta – świeża mięta nie tylko świetnie schłodzi naszą skórę, ale wykazuje działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Możemy jej użyć w leczeniu wszelkich skaleczeń oraz po ugryzieniu owadów. Mięta często jest używana w leczeniu wysypki.

Melisa – podobnie  jak mięta wykazuje właściwości chłodzące i kojące. Może być używana przez osoby mające tłustą skórę. Melisa nie tylko sprawdzi się w oczyszczeniu naszej skóry, ale także doprowadzi do zwężenie porów. Pamiętajcie o zakupie świeżej mięty, która zagwarantuje najlepsze działanie.

Szałwia – nie powinniście o niej zapomnieć.  Szałwia świetnie poradzi sobie z licznymi bakteriami i grzybami.  Jeśli zależy Ci na oczyszczeniu swojej skóry, czy zwężeniu porów to szałwia okaże się dobrym wyborem. Nie należy zapomnieć o jej pozytywnych właściwościach sprzyjających porostowi włosów.

Nagietek – jest to jedno z najbardziej skutecznych ziół odpowiedzialnych za regenerację skóry. Nagietek nie tylko oczyści naszą skórę, ale także sprzyja gojeniu się ran.

Pokrzywa – roślinę tą używa się powszechnie w przemyśle kosmetycznym. Ze względu na swoje właściwości, często wykorzystywana jest jako główny składnik szamponu do włosów. Pokrzywa świetnie odżywia włosy i zapewnia im prawidłową pielęgnację. Wykazuje także właściwości wpływające na porost włosów oraz reguluje proces wytwarzania serum.

Rozmaryn – wiele osób wykorzystuje go tylko w kuchni. Jednak rozmaryn świetnie sprawdzi się w dbaniu o kondycję naszej skóry. Używanie rozmarynu uelastyczni naszą skórę, dzięki czemu nasza skóra będzie wyglądać na młodszą. Niewiele osób wie, że rozmaryn jest jednym z głównych składników preparatów sprzyjających porostowi włosów.


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię