31 grudnia 2016

Czy wiesz jaki masz typ sylwetki? Tylko tak dobierzesz odpowiedni trening!

Sprawdź szczegóły

Zastanawiasz się jaki typ somatyczny ma twoja sylwetka? William Sheldon scharakteryzował trzy typy sylwetki: mezomorficy, ektomorficy oraz endomorfiny. Sprawdź do którego typu sylwetki się zaliczasz.

MEZOMORFICY

Sylwetka mezomorfików cechuje się niewielką ilością tkanki tłuszczowej. Ich sylwetki przypomina kształtem literę V. Wąskie biodra, mocne kości, szerokie ramiona i płaski brzuch - to cechy charakterystyczne jakie możemy przypisać dla tego typu sylwetki. Mezomorficy nie mają problemów z przybieraniem na wadzę i szybko budują tkankę mięśniową.

EKTOMORFICY

Jest to najbardziej pożądany typ sylwetki wśród kobiet. Ektomorficzki charakteryzują się szybką przemianą materii, dzięki której mogą pozwolić sobie na więcej i nie przybierać na wadze. Niestety ektomorficy mają problem z budowaniem masy mięśniowej. To właśnie ten typ sylwetki dominuje w zawodzie modelek.

ENDOMORFICY

Endomorficy borykają się z tendencją do tycia. Łatwiej im przybrać na wadzę, niż pozbyć się niechcianych kilogramów. Ich znakiem rozpoznawczym są szerokie barki i biodra oraz krótkie kończyny. Metabolizm u tych osób jest bardzo spowolniony, co bezpośrednio przekłada się na tendencje do tycia.


 

ZOBACZ TEŻ, KTÓRY TRENING PALI NAJWIĘCEJ KALORII


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię