31 grudnia 2016

8 powodów, dla których warto jeść te warzywa

Czerwone buraki - warzywa o ogromnej sile

Buraki czerwone bogate są w wiele składników odżywczych, które pozytywnie oddziaływają na nasze zdrowie i samopoczucie. To właśnie te warzywa wykorzystywane są w walce z takimi chorobami jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca czy problemy z tarczycą. Regularne spożywanie buraków czerwonych niesie ze sobą wiele korzyści, do których możemy zaliczyć:

#1. Usuwanie toksyn z organizmu – buraki czerwone wspomagają pracę naszej wątroby w procesie usuwania toksyn z krwi. Częste spożywanie tych czerwonych warzyw wiąże się także z poprawą funkcjonowania jelit oraz nerek, co przekłada się na usprawnienie usuwanie z organizmu kwasu moczowego. Jeśli myślisz o dobrym sposobie oczyszczenia swojego organizmu, dobrym sposobem będzie postawienie na świeżo wyciskane soki z buraków.

#2. Poprawienie krążenia krwi -   warzywa te bogate są w azotany, które w jamie ustnej zostają przekształcone w azotyny. Dzięki regularnemu ich spożywaniu, nie tylko poprawimy krążenie krwi, ale także przyczyni się do lepszej pracy mózgu.

#3. Przyspieszenie metabolizmu oraz wyeliminowanie problemu z zaparciami – picie soku z buraków pomoże usprawnić nie tylko proces trawienia, ale także przyspieszy nasz metabolizm i poprawi pracę naszych jelit. Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się problemu z zaparciami ale przyczynimy się do szybszej utraty tkanki tłuszczowej.

#4. Uzupełnienie niedoborów żelaza w stanie anemii – duży niedobór żelaza możemy zaobserwować u osób chorujących na anemię. Czerwone buraki to jedno z najlepszych źródłem żelaza , dlatego ich spożywanie poleca się osobom chorujących właśnie na anemię. Żelazo bierze aktywny udział w procesie regeneracji czerwonych krwinek.

#5. Odprężenie i poprawienie nastroju – buraki czerwone zawierają w sobie betaina i tryptofan, które właśnie wpływają na nasz organizm odprężająco. Tryptofan pomaga radzić sobie ze stresem oraz z bezsennością.

#6.  Poprawienie kondycji skóry – właściwość tą buraki zawdzięczają obecności przeciwutleniaczy, które odpowiedzialne są za neutralizację wolnych rodników. Wolne rodniki odpowiedzialne są między innymi za proces starzenia się skóry. Buraki czerwone to także bogactwo kwasu foliowego, który może w znaczący sposób wygładzić zmarszczki na twarzy.

#7. Podnoszą poziom sprawności seksualnej – już w dawnych czasach, warzywa te były uznawane za jedne z najlepszych afrodyzjaków. Dzięki zawartości boru, warzywa te w znaczący sposób podnoszą nasze libido, dzięki czemu nasze życie seksualne zdecydowanie się poprawi.

#8. Łagodzą menopauzy i regulują miesiączkę – właściwość tą zawdzięczają wysokiej zawartości żelaza, dzięki któremu czerwone krwinki się odnawiają. Dzięki temu, możemy śmiało polecić spożywanie buraków czerwonych wszystkim kobietom w każdym wieku.

 


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię