21 grudnia 2016

Uważaj na TE produkty - przez nie na pewno nie schudniesz!

Będziesz zaskoczona naszą listą!

Chcesz schudnąć? Zastosuj poniższe wskazówki!

1. Gotowe mieszanki przekąsek

Z pozoru zdrowe orzechy i suszone owoce nie powinny mieć złego wpływu na wygląd naszej sylwetki. Jednak w większości mieszanek typu bakalie, orzeszki, czy fit chrupki mogą znajdować się dodatkowe składniki w postaci soli, czy cukru. 

2. Napoje dietetyczne 

Napoje zero kalorii brzmią bardzo niewinnie. Wydaje się, że dzięki nim możesz zaoszczędzić sporą liczbę kalorii. Jednak nie tylko zawierają masę sztucznych barwników i szkodliwych zamienniów cukrów, ale badania wykazały, że powodują także zwiekszony apetyt na słodycze i produkty zawierające dużą dawkę normlanego cukru. 

3. Odtłuszczone jogurty 

Jogurty zawierające najmniejszą liczbę tłuszczów, nigdy nie należą do tych najzdrowszych. Wystarczy zobaczyć na opakowaniu długą listę sztucznych zamienników. Często dodawany jest także cukier, który z reguły jest jego pierwszym składnikiem. 

4. Produkty zawierające koncentrat białka 

Samo białko nie jest złe, kiedy uprawiamy sport i intensywnie trenujemy. Jednak są produkty, jak np. niektóre batony, czy mieszanki do robienia koktajli, które tylko pozornie są zdrowe. Z reguły te z niesprawdzonych firm zawierają dużo cukru i chemicznych dodatków. 

5. Oleje

Oleje roślinne, takie jak oliwa, olej słonecznikowy, z pestek winogron i canoli są zdrowe, jednak muszą być konsumowane z umiarem. Jedna porcja zawiera około 120 kcal oraz 14 g tłuszcżów. Warto pamiętać, że nawet zdrowo się odżywiając musimy uważać na liczbę spożywanych kalorii, jeśli chcemy utrzymać dotychczasową sylwetkę. 

5 najczęściej popełnianych błędów podczas odchudzania

6. Bezglutenowe wypieki 

Nawet, jeśli zjesz bezglutenowe ciasteczko, musisz o tym pamiętać, że to jest nadal ciasteczko zawierające tłuszcze oraz cukier. Ciekawostką jest także to, że często to właśnie te bezglutenowe produkty zawierają większą liczbę kalorii. 

7. Pełnoziarnisty makaron 

Oczywiście pełnoziarniste produkty zawierają więcej błonnika, witamin i minerałów. Pamiętaj jednak, że liczy się także ich porcja! Mała miseczka potrafi mieć około 410 kcal. Dodatkowo zalecamy, żeby to jednak warzywa oraz białko stanowiły wizualnie większą część talerza. 

8. Sałatki na wynos 

Sałatka to idealny posiłek na stołowanie się poza domem. Zawiera dużą ilość warzyw, białka oraz węglowodanów. Pamiętaj jednak o składnikach w postaci sera, grzanek, smażonych dodatków oraz kalorycznych sosach. Często to właśnie one powodują, że posiłek ten jest jednym z najbardziej kalorycznych opcji z menu! 

9. Przekąski o obniżonej zawartości tłuszczu 

W sklepach możesz znaleźć wciąż spory wybór produktów o obniżonej zawartości tłuszczu. Spożywanie jego zmniejszonej ilości jest dobrym posunięciem, ale musisz uważać na produkty, które są jeszcze bardziej przetworzone. Zawierają o wiele więcej szkodliwych substancji oraz oczywiście cukru. Lepiej będzie, jeśli zjesz mniejszą porcję produktu z normalną jego zawartością. 

10. Słodkie przekąski 100 kcal

W sklepach, zazwyczaj przy kasie, możesz kupić standardowe słodycze dostępne w o wiele mniejszych opakowaniach. Ma to na celu zmylenie klienta, ponieważ nie tylko przepłacasz, ale jedząc parę takich niewielkich paczuszek, dostarczysz o wiele więcej kcal od standardowej paczki.


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię