20 grudnia 2016

6 ciekawych faktów na temat bananów

Tags: banany
Sięgacie po nie bardzo często, ale czy zdajecie sobie sprawę jakie mają właściwości? Dziś weźmiemy pod lupę jeden z najbardziej popularnych owoców jakim jest banan.

Banany to owoc, który bogaty jest w liczne witaminy i minerały, które mają korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Patrząc na liczne właściwości bananów, nie możecie o nich zapomnieć. Oto 8 najważniejszych korzyści wynikających z regularnego spożywania bananów:

1.Poprawienie trawienia

Banany bogate są w błonnik, który jak doskonale wiemy poprawia nasz metabolizm. Błonnik odgrywa ważną rolę w procesie odchudzania. Pomaga zachować sportową sylwetkę oraz korzystnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu.2.  Dostarczenie energii

Już jeden zjedzony banan może dostarczyć nam niezbędnej energii do zrobienia treningu. Jeśli brakuje Ci energii i chcesz w szybkim tempie podnieść jej poziom to najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po banana.

3. Zapobieganie ryzyku zawału serca

Banany zmniejszają ryzyko zawału serca dzięki wysokiej zawartości potasu oraz niskiemu poziomowi sodu. Aby skutecznie wyeliminować ryzyko udaru lub zawału serca, należy regularnie sięgać po te żółte owoce.

4. Usprawnienie pracy mózgu

Dzieje się tak za sprawą potasu, który zawarty jest w bananach. Potas jest to jeden z podstawowych składników mineralnych biorących udział w pracy naszego mózgu.

5. Poprawienie nastroju

Witamina B6 oraz obecny  w bananach tryptofan w znaczącą wpływają na nasz nastrój. Tryptofan zmniejsza napięcie nerwowe oraz bierze udział w wytwarzaniu melatoniny, która odpowiedzialna jest za nasz sen. Ponadto tryptofan uczestniczy w procesie regulacji tempa metabolizmu.

6. Zapobieganie anemii

Banany to cenne źródło żelaza, które w znaczącym stopniu poprawia jakość naszej krwi. Anemia jest wynikiem zmniejszonej ilości hemoglobiny i czerwonych ciałek we krwi.


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię