16 grudnia 2016

Zdrowie pod choinkę

Świąteczny prezent może być nie tylko fajnym, modnym gadżetem, ale także impulsem do zmiany niezdrowych przyzwyczajeń naszych najbliższych.

Chwila relaksu

Stres jest jednym z najbardziej niebezpiecznych czynników dla naszego zdrowia, który objawia się na wiele przykrych sposobów, włączając w to takie fizyczne objawy jak zmęczenie, wrzody żołądka i problemy kardiologiczne. Dlatego wszystkim zabieganym i zapracowanym warto sprawić miłą niespodziankę, która oderwie ich od codziennych obowiązków. Karnet na masaż, komplet relaksacyjnych świec, eteryczne olejki czy domowy masażer to pomysły, które sprawdzą się w przypadku rodziców,  przyjaciół i partnerów. Proste zabiegi, które możemy przeprowadzić w domowym zaciszu, to chwile, które warto celebrować. Składniki aktywne zawarte w używanych kosmetykach, nie tylko pomogą się wyciszyć, ale także poprawią krążenie, co przełoży się na promienny wygląd skóry.

Koniec z paleniem

Palenie rujnuje zdrowie, wygląd, a także portfel. Rzucanie palenia nadal znajduje się w czołówce postanowień noworocznych. Najbliższym, którzy nie chcą lub nie potrafią dzięki własnej woli zrezygnować z palenia, warto nieco pomóc. Papierosy elektroniczne to bezpieczniejsza alternatywa dla papierosów tradycyjnych. Jak podają eksperci z Wielkiej Brytanii kilkadziesiąt razy mniej szkodliwa, pomaga zredukować liczbę wypalanych papierosów tradycyjnych. Według badań polskiego stowarzyszenia eSmoking Association, e-papieros pozwolił ponad 53% użytkowników całkowicie rzucić nałóg, a około 80% znacznie ograniczyło liczbę wypalanych papierosów.

Czas na ruch

Ruch, w szczególności na świeżym powietrzu, dostosowany do wieku danej osoby i kondycji fizycznej, jest sporą porcją zdrowia i dobrego samopoczucia. Prezenty, które zmobilizują naszych bliskich do ruszenia się z kanapy, szczególnie w okresie Świąt, będą trafionym podarunkiem jeśli wybierzemy  opcję najbardziej pasującą do danej osoby. Dużą popularnością cieszą się karnety na siłownię, ale jeśli nie chcemy, żeby okazało się, że nasz pomysł to pieniądze wyrzucone w błoto, można pomyśleć o większej personalizacji. Sportowa torba w ulubionym kolorze, nowe buty, krokomierz, czy smartwatch, który pozwoli monitorować puls i liczbę pokonanych kilometrów  to pierwszy krok w zdrowy styl życia. Osobom, które wolą ćwiczyć w domu, przyda się piłka do ćwiczeń, drążek do podciągania, roller, ekspander, czy po prostu wygodna mata. Wszystko dostępne w energetycznych kolorach, które każdego pobudzą do działania. 

 

Zdrowa kuchnia

Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, co jemy. Kolorowa kuchnia, pełna aromatów i prostej radości gotowania, to sposób na wspólne spędzenie czasu, ale też pierwszy krok do trzymania się zdrowej diety (w przypadku, gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy albo po prostu lepiej poczuć we własnej skórze). Książki kucharskie z prostymi przepisami zachęcą do spędzenia więcej czasu w kuchni nawet najbardziej zabiegane osoby, a designerskie naczynia i dodatki umilą czas spędzony przy stole.

 

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię