12 grudnia 2016

Wyzwanie Edyty Litwiniuk SHAPE Yourself [MOTYWACJA]

Jak zacząć i zmienić swoje ciało?

Hej, Jesteś? Zatrzymaj się. Jeśli nie masz teraz czasu, udostępnij, nie zgub i wróć w wolnej chwili. Weź do ręki kartkę i długopis. Skup się na moment i pomyśl. Co chciałabyś osiągnąć? Jak byś chciała zmienić swoje ciało? Bądź świadoma i przygotuj się ze mną i z SHAPE. SHAPE Yourself!

Napoleon Hill mówił, że „wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć”.

Dlatego Dziewczyny, by osiągnąć zakładany cel MUSICIE najpierw bardzo konkretnie go sprecyzować i określić! Pamiętaj by był przede wszystkim realny. Ale co to znaczy MUSZE?

W tej sytuacji:

  • M odpowiada zasadzie – Mierzony regularnie
  • U to Uwzględniający zasoby
  • S to Samodzielny
  • Z to Zorientowany w czasie
  • E to Efektywny


1. M jak Mierzony regularnie

Wyznacz, w jaki sposób chciałabyś swój cel mierzyć, np. chcesz schudnąć 12 cm w talii w ciągu 3 miesięcy i co tydzień mierzysz centymetrem ile cm Ci ubyło. Oznacza to, że po miesiącu powinnaś zgubić 4 pierwsze centymetry. Czyli, że osiągnęłaś już 33% celu. Pomiaru dokonuj nie częściej niż raz w tygodniu, nie rzadziej jednak niż raz na miesiąc.

2. U jak Uwzględniający zasoby

Określ zasoby jakimi dysponujesz, np.:
zdrowotne – masz zielone światło od lekarza i nie masz żadnych przeciwwskazań do wysiłku;

intelektualne – masz odpowiednie predyspozycje, czyli jesteś osobą zdeterminowaną, pewną siebie, dążącą do wyznaczonego celu;

czasowe – masz wystarczającą ilość czasu, by podjąć to wyzwanie i je realizować. Określ przy okazji, że jesteś w stanie poświęcić jemu 35 minut dziennie. Choćby się waliło i paliło Ty musisz wygospodarować ten czas dla siebie;

społeczne – masz blisko ludzi, którzy pomogą Ci w realizacji. Tu chyba nie muszę nic tłumaczyć. Masz mnie i każdy numer SHAPE i jestem pewna, że będziemy w stanie Cię zmotywować i odpowiedzieć na wszystkie Twoje wątpliwości.

A teraz zastanów się jakich zasobów Ci brakuje i co możesz zrobić by je nabyć, by osiągnąć zakładany cel.

3. S jak Samodzielny

Czy jesteś w stanie sama zrealizować zakładany cel. Czy ktoś oprócz mnie i SHAPE’A jest jeszcze w stanie Ci pomóc. Ile zależy od Ciebie, a ile ode mnie? Odpowiedz sobie na to pytanie. I pamiętaj, że Twoje życie jest w Twoich rękach. Możesz zrobić z nim co tylko chcesz!

4. Z jak Zorientowany w czasie

- Pamiętaj, że cel to marzenie z terminem realizacji - Joe L.Griffith

Musisz ustalić konkretny termin realizacji. Ja Ci pomogę. Konkretny, tzn. 25 listopada-24 grudnia. I etap. Nie za miesiąc, nie jutro, czy pojutrze. Tylko 25.XI-24.XII. Koniec i kropka!

Wszystkie inne czynności dotyczące celu, określaj konkretnie. Nie pisz „jutro zrobię zakupy”. Napisz natomiast 27 listopada, kupię kaszę gryczaną”. Pamiętaj konkret. Tym samym trenujesz swój mózg, by był zorientowany co planujesz! Nazywaj konkretnie podcele!!!

5. E jak Efektywny

Pamiętaj, by cel, który pragniesz zrealizować niósł za sobą jakąś wartość. Tzn. nie pisz, że schudniesz, bo sąsiadka będzie Ci zazdrościła. Tylko napisz, że chcesz schudnąć i ćwiczyć, by być sprawniejszą, zdrowszą i atrakcyjniejszą, by czuć się lepiej we własnej skórze. I wizualizuj to. Wyobraż sobie, jak wyglądasz na koniec swojego terminu realizacji. Myśl o tym bardzo często. Wtedy Twój móżg będzie kojarzył wszystkie próby z czymś przyjemnym i łatwiej będzie Ci się motywować w chwilach słabości.

Na koniec wypisz wszystkie cechy/zachowania/sytuacje, które odwodzą Cię od Twojego celu. Zastanów się nad każdą z tych pozycji i pomyśl w jaki sposób możesz im zaradzić lub zapobiec, np. wpiszesz na liście, że jesz fast foody na mieście – rozwiązanie problemu – przygotowanie posiłków i noszenie ich ze sobą. Wiadomo musisz się wcześniej zmusić, żeby je przygotować. Jestem pewna, że wyrobisz sobie nawyk i zwalczysz w sobie niepożądane zachowania.

Trzymam kciuki!
Przygotuj się do wyzwania „SHAPE Yourself” i bądź świadoma!


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię