6 grudnia 2016

Pomysł na prezent DIY

Jak własnoręcznie zrobić prezent? Zobacz sama!

Święta nadchodzą wielkimi krokami – czas myśleć o upominkach. Jeśli chcesz podarować bliskiej osobie oryginalny prezent, najlepiej zrób go sama!

Niepowtarzany upominek to wcale nie ten, który musiałaś sprowadzać na specjalne zamówienie. To raczej coś, w czego przygotowanie włożyłaś wiele serca – na przykład wykonałaś własnymi rękami. Takie prezenty DIY (Do It Yourself) mogą być całkiem eleganckie, bo przecież nie musisz lepić talerzy z gliny – możesz kupić białe i subtelnie je udekorować. Twoje rękodzieło nie musi też być doskonałe, bo cały urok polega na tym, by nie udawało produktów fabrycznych. A nawet jeśli końcowy efekt nie spełni od razu twoich oczekiwań, warto chociaż spróbować. Dlaczego? Bo jak dowodzą badania przedstawione w piśmie „Art Therapy”, zaledwie 45 minut spędzonych kreatywnie na pracach ręcznych znacznie obniża poziom stresowego hormonu kortyzolu. Dlaczego więc nie spróbować!

Zrób wyjątkowy prezent

Najpopularniejsze prezenty DIY to proste zabawki, poduszki, ręcznie malowana ceramika, biżuteria, naturalne kosmetyki, a także jadalne drobiazgi, takie jak praliny czy ciasteczka. Pomysłów najlepiej szukać w internecie, np. na Pinterest czy platformach promujących rękodzieło, takich jak DaWanda.pl (stamtąd pochodzą też prezentowane zdjęcia prezentów i tam znajdziesz instrukcje ich wykonania). Poświęcone im tutoriale przeprowadzą cię gładko przez proces wytwarzania prezentów i zainspirują do nowych wyzwań artystycznych. A jeśli w tym roku zdecydujesz się jednak na gotowy upominek, przygotuj chociaż ciekawe opakowanie – np. papier ozdobiony własnoręcznie wykonanymi pieczątkami albo pompony zamiast wstążkowych kokardek.

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię