29 listopada 2016

Zrzuć 5kg w 3dni - Tak, to MOŻLIWE!

Sprawdź o jaka dietę chodzi.

Odchudzanie i co najważniejsze, zmiana nawyków żywieniowych, jest trudnym i żmudnym procesem. Wiele detoksykacyjnych diet obiecuje fantastyczne wyniki, w dość krótkim czasie. Czy więc szybka, owocowa kuracja jest bezpieczna i przyniesie trwałe efekty? Nie zalecane jest stosowanie jej dłużej niż 5 dni. 

WARTOŚCI ODŻYWCZE ANANASA

Pyszny i słodki ananas jest bogatym źródłem witaminy C, B6, kwasu foliowego, cynku i miedźi. W 100 g dostarczymy naszemu organizmowi około 50 kcal, w tym aż 13 g węglowodanów. Znajdziemy w nim znikome źródło tłuszczów, tylko 0,1% oraz białka, niecałe 0,5%. 

W tym znanym egzotycznym owocu znajdziemy małą ilość błonnika, ale znacznie wspomaga on funcjonowanie przewodu pokarmowego przez znajdujące się w nim pektyny. Jedzenie ananasa przyspiesza metabolizm, a znajdujący się w nim enzym bromeliny przyspieszy redukcję tkanki tłuszczowej. 

DIETA ANANASOWA

Dieta zakłada utratę aż 5 kg w ciągu 3 dni. O to jej przykładowy jadłospis: 

1 kawałek ananasa = 1 krążek 

  • Śniadanie: Zjedz 2 kawałki ananasa oraz kawałek pieczywa żytniego podczas pierwszych 3 dni detoksu. Wypij jedną szklankę soku z ananasa jako dodatek (Gotuj w garnku skórę z ananasa przez 20 minut, poczekaj aż uzyskany z niej sok ostygnie i wypij). 
  • Lunch: Zjedz 200 g ugotowanego na parze fietu z kurczaka oraz 3 kawałki ananasa. 
  • Przekąska: Kawałek ananasa lub jogurt grecki. 
  • Kolacja: Puree z ugotowanej marchewki oraz lekka sałatka z porem i szparagami. Jeżeli jesteś głodna, możesz dodać także trochę ugotowanego na parze kurczaka. Na deser 2 kawałki ananasa. 

Podczas tej detoksyującej diety nie trenuj ciężko, tylko chodź np. na długie spacery. Oczywiście wiadomo, że jesto tymczasowe i krótkotrwałe rozwiązanie - na zasadzie krótkiego i skutecznego detoksu. Nie jest to odpowiednia dieta do stosowania przez dłuższy czas.

ZOBACZ 6 warunków, które przybliżą cię do płaskiego brzucha


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię