25 listopada 2016

Aplikacja PelviFly News uczy kobiety jak dbać o mięśnie dna miednicy

Problem nietrzymania moczu nie jest tylko problemem kobiet dojrzałych!

Gdzie są mięśnie dna miednicy? Jak prawidłowo siedzieć? Jak poprawnie oddychać podczas ćwiczeń? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w aplikacji edukacyjnej PelviFly News, która przypomina kobietom o mięśniach, których nie widać.  

Problem nietrzymania moczu nie jest tylko problemem kobiet dojrzałych. Do uszkodzeń mięśni dochodzi podczas porodów oraz mocno obciążających treningów. Bez profilaktyki i rehabilitacji dolegliwości pogłębiają się i w ostateczności jedynym rozwiązaniem staje się operacja. Ważne jest edukowanie kobiet zarówno o konieczności ćwiczenia mięśni dna miednicy, jak i dbania o nie każdego dnia, np. prawidłowym siedzeniem.

PelviFly News

Jest to pierwsza polska aplikacja edukacyjna dotycząca mięśni dna miednicy. Została opracowana przez polskich naukowców – prowadzącą projekt była Urszula Herman, doktorantka Collegium Medicum UJ, założycielka startupu PelviFly – systemu do telerehabilitacji mięśni dna miednicy.

ZOBACZ Rusza ogólnopolska kampania "Co Trzecia" zachęcająca do profilaktyki mięśni dna miednicy

Za pomocą aplikacji PelviFly News w prosty sposób można poznać i zrozumieć niezwykłą strukturę mięśni dna miednicy. Aplikacja udziela również wskazówek jak rozpocząć trening. Jest skierowana do kobiet, którym zależy na zdrowiu intymnym, dbają o jakość życia seksualnego, są aktywne – uprawiają sport lub obserwują pierwsze objawy nietrzymania moczu.

W aplikacji są do wyboru trzy kategorie: Dno miednicy, Jak działają, Wskazówki. Przedstawiona została anatomia dna miednicy, jak pracują te mięśnie i co jest przyczyną ich osłabienia. Wskazówki zamieszczone w aplikacji podpowiadają, jak możemy w prosty sposób dbać o mięśnie dna miednicy każdego dnia, np. prawidłowym siedzeniem.  

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na Android i IOS w Google Play. 

ZOBACZ 5 powodów, dla których warto pić wodę kokosową


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię