16 sierpnia 2016

Rodzice tyją aby... schudnąć

Celowo przybrać na wadze, a następnie zrzucić zbędne kilogramy wykorzystując własny program treningowy.

Co może zrobić trener personalny, aby przekonać do siebie potencjalnych klientów?  Najlepszym wyjściem jest przybrać na wadze, a następnie zrzucić zbędne kilogramy wykorzystując własny program treningowy. Ale czy na pewno?

 

W taki sposób  Sharny i Julius Kieser (35 l.), australijska para wychowująca szóstkę dzieci postanowiła promować swój 8–tygodniowy program fitness adresowany do rodziców – „FitMum” i FitDad”.

Sharny wykorzystywała swój program juz w czasie poprzednich ciąż, jednak by potwierdzić jego  wiarygodność i skuteczność oboje zdecydowali się na zaskakujący krok. Postanowili celowo przybrać na wadze - przez 6 miesięcy nie zwracali uwagi na ilość i jakość jedzenia.  Mieli świadomość, że stąpają po cienkiej linii – szybko uzależnili się od śmieciowego jedzenia i cukru.

Waga Sharny i Juliusa poszła mocno w górę. Zgodnie z założeniami, po sześciu miesiącach „tycia” rozpoczęli swój ośmiotygodniowy program, dzięki któremu mają zrzucić  po 14 kg.  Oprócz ćwiczeń istotną role odgrywa dieta. Efekty ich pracy można śledzić na portalach społecznościowych.

Para uważa, że, ważnym elementem programu jest edukacja prozdrowotna dzieci - uświadamianie im zagrożeń wynikających z niewłaściwego odżywiania.

Nasuwa sie jednak pytanie -  czy katowanie z premedytacją swojego organizmu śmieciowym jedzeniem, nawet w imię wyższych idei (lub marketingu) nie jest działaniem zbyt ryzykownym dla zdrowia? Historia pokazuje, ze skutki takich zachowań moga mięc daleko idące konsekwencje (np. film "Super Size Me").

 

 

 

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię