23 listopada 2016

Te ćwiczenia to najprostsza droga do płaskiego brzucha

Trenuj co najmniej 3 razy w tygdoniu

Sposób na płaski brzuch Kasi Dziurskiej. Przedstawiamy Wam 6 skutecznych ćwiczeń, które możesz zrobić w domu!

Ćwieczenie 1

Wykonaj podpór przodem na przedramionach, ułóż łokcie na szerokość ramion, w jednej linii z barkami, otwórz dłonie, ustaw nogi na szerokość bioder, opierając, się na palcach stóp, ustaw biodra w jednej linii, napnij mocno mięśnie brzucha, podwiń kość ogonową i napnij pośladki, nie prostuj pleców, staraj się zachować ich naturalną krzywiznę (głowa, plecy i pośladki powinny stanowić jedną linię),  unieś jedną nogę w górę, wytrzymaj 30 sekund i zmień nogę. Ćwieczenie 2

Połóż się na plecach, unieś nogi w górę i ustaw pod kątem 90stopni, wzrok skieruj w stronę sufitu, chwyć w dłonie hantelki, oderwij łopatki od podłogi a ramiona ustaw po bokach; wykonując mocny wydech i napinając mięśnie brzucha, unieś klatkę piersiową w stronę nóg a hantelki kieruj do stóp, wróć do pozycji wyjściowej, ćwicz przez 30 sekund.

Ćwieczenie 3

Połóż się na plecach, oderwij łopatki od ziemi a nogi unieś nad ziemię -  jedną pod kątem 90stopni, drugą prostą, kilka centymetrów nad ziemią; trzymając hantelkę w jednej dłoni, wykonaj lekki skręt tułowia oraz przenieś ciężarek raz pod jednym, a następnie pod drugim kolanem, pamiętaj o aktywnym oddychaniu! ćwicz przez 30 sekund, w jak najszybszym tempie.

Ćwieczenie 4

Połóż się na plecach, oderwij łopatki od maty, a głowę ułóż swobodnie na dłoniach, wzrok skieruj w stronę sufitu; stopę jednej nogi połóż nad kolanem drugiej, znajdującej się nad ziemią pod kątem 90stopni, wykonując mocny wydech i napinając mięśnie brzucha skieruj klatkę piersiową w stronę kolana i unieś lekko biodra nad ziemię  półscyzoryk), wróć do pozycji wyjściowej pamiętaj o aktywnym oddychaniu. Ćwicz przez 30 sekund i zmień układ nóg.

Ćwieczenie 5

Usiądź na podłodze, dłonie ułóż na ziemi po obu stronach bioder, lekko zaokrąglij plecy  w odcinku lędźwiowym, a nogi unieś nad ziemię pod kątem 90st; energicznych ruchem, wykonaj przyciąganie kolan do klatki piersiowej oraz odchylenie w tył, cały czas zachowując aktywne i napięte mięśnie brzucha, pamiętaj o aktywnym oddychaniu! ćwicz przez 30 sekund.

Ćwieczenie 6

Wykonaj podpór przodem na prostych ramionach, ułóż dłonie na szerokość ramion, w jednej linii z barkami, delikatnie ugnij łokcie, ustaw nogi na szerokość bioder, opierając się na palcach stóp, biodra znajdują się w jednej linii, napnij mocno mięśnie brzucha, podwiń kość ogonową i napnij pośladki, nie prostuj pleców, staraj się zachować ich naturalną krzywiznę (głowa, plecy i pośladki powinny stanowić jedną linię), rozluźnij szyję, głowa jest przedłużeniem kręgosłupa. jedną nogę zostaw na ziemi, drugą przenieś w przód do łokcia przedramienia (po tej samej stronie) energicznym ruchem (lub przeskokiem) wykonaj analogicznie ruch na drugą stronę; pamiętaj o aktywnym oddychaniu i ćwicz naprzemiennie przez 30 sekund. 

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię