9 listopada 2016

Takich zdjęć zapaśników nie widziałaś [FOTOGALERIA]

Tags: zapasy
Ich ciała są gibkie i elastyczne, a mięśnie dają energię i szybkość. To jedyna dyscyplina sportu wymagająca takiej wszechstronności. Zobacz zapaśniczki i zapaśników w wyjątkowej sesji fotograficznej.

Ciała zapaśników muszą być elastyczne jak ciała gimnastyków. Ale zapasy to jednak sport walki, dlatego mięśnie zawodników muszą być też przygotowane na to, by w odpowiednim momencie i z piorunującą szybkością wyzwolić potężną siłę.

Na dodatek trzeba bez przerwy szlifować technikę. Sportowcy z innych dyscyplin zazdroszczą nam wszechstronności. Siła w zapasach jest niezbędna, ale nasza dyscyplina nagradza za inteligencję, gibkość, szybkość i wytrwałość. To szlachetny sport walki, znakomicie kształtujący charakter – podkreśla Józef Tracz, były zapaśnik, olimpijczyk z trzema medalami, a także jeden z inicjatorów zawodowej Krajowej Ligi Zapaśniczej oraz twórca drużyny AZ (Akademii Zapasów) Supra Brokers Wrocław, której zawodniczki i zawodnicy wzięli udział w niezwykłej sesji fotograficznej.


Co przyciąga kobiety do tej dyscypliny sportu, od czasów starożytnych kojarzonej z mężczyznami?

Zapasy harmonijnie budują sylwetkę, poprawiają koordynację ruchów, dają zwinność i dynamikę. Trening zapaśniczy jest o wiele bardziej wszechstronny niż jakiekolwiek zajęcia w fitness klubie – mówi Angelika Dytrych, jedna z zawodniczek AZ Supra Brokers Wrocław, siódma zawodniczka tegorocznych Mistrzostw Polski.

Krajowa Liga Zapaśnicza, pierwsza zawodowa liga w historii polskich zapasów, wystartowała 2 listopada 2016 roku. Bierze w niej udział sześć drużyn, a jeden mecz każdej kolejki można zobaczyć na żywo na antenie TVP Sport. W pojedynku na szczycie AZ Supra Brokers zmierzy się z Grunwaldem Poznań.

Zapasy w obiektywie kobiety (autorką sesji i fotografii jest Ada Gruszka) i w ich wykonaniu wyglądają magicznie - nie sądzicie?


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię