8 listopada 2016

Te fit posiłki możesz zjeść przed snem!

Jak doskonale wiemy, dobrze zbilansowana dieta to podstawa. Niezależnie od celu jaki sobie wyznaczymy, musimy zapewnić odpowiednią podaż białka.

Ostatni posiłek przed snem odgrywa bardzo ważną rolę. Jeśli twoim celem będzie zbudowanie masy mięśniowej, twój posiłek poprzedzający sen musi być źródłem niezbędnego białka.  Ilość spożytego białka ma ogromne znaczenie. Jeśli nasz posiłek będzie zawierał zbyt dużo kalorii, to zostaną one przekształcone w tkankę tłuszczową. Lepszym rozwiązaniem będzie spożycie wysoce kalorycznych posiłków w ciągu dnia. Posiłek o niższym bilansie kalorycznym nie tylko pomoże nam zbudować mięśnie, ale także uchroni nas przed odkładaniem się tkanki tłuszczowej.

Shake białkowy z masłem orzechowym

Świetne połączenie białka i tłuszczy zapewni twoim mięśniom bodziec do wzrostu. Możesz wybrać izobat białka, który będzie budulcem dla twoich mięśni. Dzięki połączeniku shake’a z masłem orzechowym uzyskasz oryginalny i niepowtarzalny smak. Jedna porcja (30 gram odżywki białkowej i dwie łyżki masła orzechowego) zawiera prawie 300 kalorii.

Kazeina z olejem lnianym

Kazeina jest odmianą odżywki białkowej, która charakteryzuje się wydłużonym czasem wchłaniania. Czas wchłaniania kazeiny dochodzi nawet do 10 godzin, dlatego picie kazeiny zaleca się stosować na noc. Suplement ten skutecznie eliminuje nocny katabolizm. Olej lniany jest zdrowym tłuszczem, dzięki któremu poprawisz poziom cholesterolu i skutecznie obniżysz ciśnienie. 30 gram kazeiny i jedna łyżka oleju lnianego to niecałe 240 kalorii.

Tuńczyk w oliwie z oliwek

Jest to dobra propozycja, gdy nie masz czasu na przygotowanie posiłku. Jego przygotowanie wymaga jedynie otwarcia puszki. Tuńczyk w oliwie z oliwek to doskonały przykład posiłku białkowo – tłuszczowego. Oliwa to jedno z najlepszych zdrowych tłuszczy, natomiast tuńczyk jest źródłem białka. Puszka tuńczyka w oliwie to zaledwie niecałe 250 kalorii.


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię