4 listopada 2016

Witaminy młodości

Retinol połączony z innymi przeciwutleniaczami działa cuda na skórze.

Witamina A, czyli retniol – podstawowy składnik pielęgnacji przeciwstarzeniowej, będzie działała skuteczniej, gdy zostanie połączona z innymi przeciwutleniaczami. I takich kremów powinnaś szukać!

Po co nam witamina A?

Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek całego organizmu. Ma także wpływ na działanie układu odpornościowego. A jej niedobór może być przyczyną m.in. zaburzeń widzenia (tzw. kurza ślepota). Witamina A dostarcza spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego, najlepszym jej źródłem jest tłuszcz rybi. Bogate są w nią również owoce i warzywa w kolorach czerwonym, pomarańczowym i zielonym.

Retinol w kosmetykach

I tu witamina A ma szerokie zastosowanie, ponieważ wnika w warstwę rogową naskórka, przyspieszając jego odnowę. Stymuluje procesy autonaprawcze skóry, pobudzając komórki do odnowy. To proces, który ulega spowolnieniu z wiekiem. Retinol zwiększa również syntezę kolagenu, który odpowiada za jędrną, młodą skórę. Inne właściwości witaminy A to poprawa nawilżenia skóry, wzmacnianie jej funkcji ochronnych. Stosowany jest także w kuracjach przeciwtrądzikowych.

W duecie

Dr Des Fernandes, pionier w w dziedzinie kosmetycznego zastosowania witaminy A, porównuje ją do tlenu, ponieważ jest bardzo ważna dla skóry. Według niego główną przyczyną szybszego starzenia się jest jej niedobór. By działała skuteczniej, musi być zestawiona z przeciwutleniaczami, czyli witaminami C i E. By zapewnić skórze kompleksową pielęgnację anti-aging, można dodatkowo poddać się zabiegom mezoterapii, czyli nakłuwaniu, i stosować preparaty z koenzymem Q10.

Znaleźliśmy więc kilka kosmetyków, które mają na tyle dobry skład, że warto w nie zainwestować.

1. Revita C, Floslek, 24,99 zł/50 ml

Zawiera roślinny retinol, który działa rewitalizująco, oraz witaminę C, która stymuluje syntezę kolagenu oraz zapobiega powstawaniu wolnych rodników.

2. Serum Multivitamin + retinol, EmerginC, 332 zł/30 ml

Multiwitaminowe serum, które w składzie ma bogactwo witamin – A (retinol), B, C, E, F i H. Taki arsenał pomaga skórze odzyskać jędrność, bo stymuluje ją do odnowy.

 

3. Terapeutyczne serum do skóry uszkodzonej Defy Demage Beaute Pacifique, 239 zł

Zawiera witaminy A i E oraz bogatą kompozycję wyciągów roślinnych. Posiada zdolność odbudowywania uszkodzeń, jakie zostawia wpływ czasu i promienie UV.

 

4. Serum + retinol Power Effect Bi-Phase Stymulacja – Wzmocnienie – Wygładzenie, 20 zł/ampułka

Połączenie retinolu z ekstraktem z kompuchka bogatego w witaminy z grupy B i witaminę C oraz olejami roślinnymi.

5. Serum przeciwzmarszczkowe Reti Age Sesderma, 175,49 zł

Zawiera trzy formy retinolu – retinol, retinyl i retinaldehyd, oraz witaminy E i C. 

 

 

 

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię