4 listopada 2016

Domowa maseczka na twarz z dyni

Doskonale nawilża i dodaje cerze blasku!

Nasza cera, często nieosłonięta i bezbronna na działanie czynników zewnętrznych, jest wystawiana na próbę wiatru oraz padającego deszczu. Co więcej, w budynkach, w których na co dzień przebywamy, dominuje suche powietrze spowodowane dostarczeniem do pomieszczeń centralnego ogrzewania.

Warto wtedy także pomyśleć nad używaniem dodatkowego rozwiązania np. w postaci nawilżaczy powietrza. Również nasza zjesienna dieta, raczej uboższa w dostępne na targach świeże warzywa i owoce, powoduje niedobory składników odżywczych oraz obniżenie odporności organizmu. Dlatego nie zapominajmy o prawidłowym nawilżeniu od wewnątrz, dostarczając organizmowi odpowiedniej ilości wody. Niedobór lipidów w warstwie ochronnej naskórka może spowodować nawet bardzo przesuszoną skórę i nieprzyjemne uczucie ściągnięcia.

Domowa maseczka z dyni

Dynia zawiera niesamowitą ilość antyoksydantu, który bardzo korzystnie wpływa na naszą skórę. Wspomaga także leczenie zmian trądzikowych. Do przygotowania maseczki potrzebujesz kawałka ugotowanego miąższu warzywa, pół łyżeczki miodu, łyżeczki oleju kokosowego, łyżkę naturalnego jogurtu lub mleka roślinnego oraz szczyptę gałki muszkatołowej.

Wystarczy połączyć składniki w gotową papkę i nałożyć na twarz oraz dekolt. 

ZOBACZ 4 składniki pomagające w pielęgnacji skóry

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię