9 sierpnia 2016

Trener osobisty na czasie

Smartwatch, czyli zegarek treningowy - Twój wierny towarzyszy w sportowych zmaganiach.

Biegasz, ćwiczysz, jeździsz na rowerze? Trenuj dalej! Najlepiej pod czujnym okiem fachowca. Smartwatch wiernie towarzyszy w sportowych zmaganiach, monitoruje aktywność i wszystkie funkcje treningowe. I zawsze pozwala powrócić do punktu wyjścia.

Stoper i arkusz kalkulacyjny? Zapomnij! Sportem rządzi dziś nowoczesna technologia i związane z nią gadżety. Mobilne urządzenia z wbudowanymi czujnikami i sensorami oraz odpowiednimi aplikacjami potrafi ą precyzyjnie śledzić twoje ruchy: bieganie, trening kardio czy jazdę na rowerze. Rozwiązania typu wereable ułatwiają bycie fit. Sportowe zegarki i opaski (smartwatche i smartbandy) pomagają lepiej trenować, czerpać większą radość z osiągnięć, obserwować swój rozwój, motywować do aktywności fizycznej i osiągania celów oraz rywalizować z innymi. Badania pokazują, że dziś ponad jedna czwarta Europejczyków (27%) używa urządzeń do pomiaru wyników treningu, zapisywania danych oraz kontrolowania postępów. Jednak tylko 12% badanych odbywa zalecane trzy do pięciu sesji ćwiczeń fizycznych tygodniowo. Gdzie więc tkwi problem? W braku motywacji, której zwiększaniu może służyć najnowocześniejsza technologia.

WIĘCEJ I LEPIEJ

Zegarek sportowy Polar M400 potrafi wiele: monitoruje poziom tętna, ilość spalonych kalorii (w oparciu o masę ciała, wzrost, wiek, płeć i poziom aktywności fizycznej), rezultaty każdego treningu. Mierzy wydolność twojego organizmu podczas krótkiego testu, wykonywanego w spoczynku. Test bazuje na pomiarze tętna oraz zmienności rytmu serca. Funkcja Running Index poinformuje cię o efektywności twojego biegu. Będziesz mogła śledzić zarówno poprawę kondycji, jak i techniki biegu. Wyniki powstają w oparciu o pomiar tętna i prędkości w trakcie biegu. Z pomocą smartwatcha stworzysz także profile sportowe, czyli skonfigurujesz ustawienia dla każdego sportu, który uprawiasz. Wybrane dane (np. tętno lub prędkość i dystans) wyświetlisz podczas treningu.

REKORD POD KONTROLĄ

Każdy trening (interwałowy, siłowy) wyznacza szczegółowe cele, które możesz zsynchronizować ze swoim zegarkiem oraz korzystać ze wskazówek wyświetlanych na pulsometrze. Jeśli będziesz poza właściwą strefą, komputer treningowy poinformuje o tym alarmem dźwiękowym i wizualnym. Możesz ustawić pulsometr tak, aby odnotowywał okrążenie na podstawie czasu lub dystansu (np. co 1 km). Kiedy wyruszysz w trasę, M400 oszacuje czas jej ukończenia w oparciu o twoją prędkość. Przydatną funkcją jest odnotowywanie najlepszych wyników i powiadamianie o pobitym przez nas rekordzie. W aplikacji Polar Flow błyskawicznie przeanalizujesz szczegóły treningu (trasę i graficznie przedstawione wyniki), dzięki czemu dowiesz się więcej na temat wydolności swojego organizmu.

NA TAPCZANIE SIEDZI LEŃ

Nic nie robi cały dzień? Samoocena bywa myląca. Dlatego przydadzą się funkcje całodobowo mierzące aktywność na różnych poziomach intensywności (odpoczynek, siedzenie, aktywność niska, średnia i wysoka). Możesz je obserwować w serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow. M400 liczy kroki zrobione w ciągu dnia, spalone kalorie, monitoruje jakość snu oraz powiadamia cię o zbyt długim braku aktywności. Jeśli bez końca wylegujesz się na kanapie, dostaniesz odpowiedni sygnał wzywający cię do działania. W każdej chwili masz wgląd w wyniki z poprzednich dni i tygodni. Wbudowany sensor GPS mierzy prędkość, dystans, wysokość n.p.m. oraz sumę wzniesień i spadków terenu przeliczonych na liczbę metrów pokonanych w pionie, w górę i w dół. Pozwala też powrócić najkrótszą drogą do miejsca rozpoczęcia treningu.

W ZASIĘGU RĘKI

Zegarek sportowy Polar M400 współpracuje z urządzeniami mobilnymi: iPhone, iPad, iPod touch oraz urządzeniami z systemem Android, w tym Samsung Galaxy S4 i S5. Poprzez Bluetooth® Smart synchronizuje się z aplikacją Polar Flow. Jest wodoszczelny (do 30 m), z pojemnością pa-mięci wystarczającą na 8 godzin treningu z GPS lub 24 dni monitorowania codziennej aktywności.

 

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię