9 sierpnia 2016

Niechciany tatuaż

Chcesz usunąć tatuaż? Nie jest to proste ale możliwe.

Jesteś indywidualistką i chcesz wyrazić swoje wnętrze poprzez tatuaż? OK, uważaj tylko, by decyzja była przemyślana, a niepodjęta pod wpływem chwilowego kaprysu. Usunięcie tatuażu nie jest bowiem proste i bezbolesne, choć możliwe za pomocą nowoczesnego lasera.

W Polsce przez lata tatuaż był swoistym stygmatem, utożsamiano go z więzieniem. Dlatego nie wykształcił się segment tych usług dedykowany kobietom. Wraz z rozwojem społeczeństwa i otwarcia się na nowe dziedziny twórczości, tatuaż zaczął być postrzegany jako forma sztuki i ekspresji. Odejście od masowej kultury i chęć podkreślania indywidualizmu sprawiła, że kobiety chcą głośno manifestować swoją osobowość i odrębność także za pośrednictwem tatuaży. Obecnie zdobienie ciała jest dość silnym trendem. Co odważniejsze osoby wyrażają w ten sposób swój styl, chcą zwrócić na siebie uwagę otoczenia, podkreślić niezależność i autonomię oraz zapewnić dystans wobec społeczeństwa.

TATUAŻ KOBIECY

Polska branża tatuaży rozwija się coraz lepiej, jednak bardzo powoli podąża za światowymi trendami, które stawiają na profesjonalizację i świadczenie usług dedykowanych kobietom. Brakuje produktów tworzonych z myślą o nas. Studia tatuażu nie reklamują swoich usług jako atrakcyjnych i przyjaznych kobiecej stylistyce. W badaniu Boston Consulting Group 81% osób wskazuje, że różnice płciowe mają wpływ na zachowania konsumenckie oraz, że panie są bardziej wymagającymi klientkami. Coraz większa liczba kobiet jest świadoma swoich wysokich oczekiwań. Panie najczęściej decydują się na małe subtelne wzory, napisy i kształty, np. ornamenty roślinne, motywy zwierzęce, gwiazdki oraz serduszka. Zdecydowana mniejszość odważnie wybiera duże widoczne wzory jako formę manifestacji własnych potrzeb i przekonań. To samo badanie wskazuje na związek poziomu wykształcenia ze świadomością potrzeb – im wyższe wykształcenie, tym wyższe wymagania. Wszystko dobrze, gdy projekty są przemyślane, jednak wiele tatuaży jest wynikiem decyzji podjętej pod wpływem chwili. Wśród osób, które chciałyby skutecznie usunąć tatuaż, są też te, które uwieczniły na skórze imię czy twarz partnera, z którym związek jest w danej chwili tylko przeszłością. Co zrobić, gdy tatuaż się znudzi, albo stanie się niechcianą „ozdobą”?

JAK USUNĄĆ TATUAŻ

Tradycyjne metody to wycięcie skalpelem kawałka skóry, na którym znajduje się tatuaż i dermabrazja laserowa, czyli zdejmowanie poszczególnych warstw naskórka. Obydwa sposoby obarczone są jednak ryzykiem pozostawienia dużych blizn. Bezpieczniejsze są najnowsze technologie obecne w nowoczesnych laserach, takich jak laser neodymowy Nd:Yag Q-switch. Usuwa on tatuaż poprzez emisję bardzo krótkich impulsów światła (nanosekundy), które są selektywnie pochłaniane przez barwnik „malunku”. Każdy kolor barwnika absorbuje inną długość fali. Po absorpcji dochodzi do rozerwania barwnika na drobne fragmenty, które są wchłaniane (usuwane przez układ immunologiczny skóry). Zabieg jest dzięki temu bardzo precyzyjny i skuteczny, nie wywołuje trwałych obrażeń skóry. Poprzez specjalne filtry, emitujące światło o różnych długościach fali, laser dostosowuje się do konkretnego tatuażu. Inna długość służy do usuwania ciemnych tatuaży (czarnych, szarych, granatowych), inna do czerwonych. Niestety, nie wszystkie kolory barwnika są możliwe do usunięcia. Laser nie potrafi zlikwidować tatuaży żółtych, fioletowych, pomarańczowych, różowych czy białych. Liczba koniecznych zabiegów zależy od: ilości oraz kolorów występujących w tatuażu, wielkości, gęstości barwnika i jego typu, głębokości tatuażu i koloru skóry. Generalnie rzecz biorąc, profesjonalne tatuaże wymagają około 6-8 zabiegów (gęściejsze i mocniejsze barwniki), amatorskie – około 4-5 zabiegów. Przerwa między nimi powinna wynosić ok. 6-8 tygodni. Koszt jednego zabiegu: od 350 zł (w zależności od wielkości rysunku).Całkowite zagojenie i regeneracja skóry wymaga czasu, na efekty trzeba poczekać. W tym czasie skórę należy często nawilżać, natłuszczać i chronić przed słońcem najwyższymi filtrami UV (SPF 50).

 

 

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię