14 października 2016

Jake Gyllenhaal i jego niesamowita metamorfoza

Aktor przygotowując się do roli w filmie „Southpaw” przeszedł nieprawdopodobną przemianę. Dzięki ciężkim treningom i rygorystycznej diecie przybrał kilka kilogramów masy mięśniowej. Jak tego dokonał?  

„Southpaw”

Film ten opowiada historię boksera Billy’ego „The Great” Hope’a, który pewnego dnia traci wszystko. Na jego rękach umiera żona, komornik zajmuje cały majątek, kurator zabiera jego jedyne dziecko a on sam ma problemy z alkoholem. Aby odzyskać swoją jedyną córeczkę i majątek, bokser musi wyjść na ring i zawalczyć o mistrzowski pas. Koniecznie obejrzyjcie ten film, w którym Jake Gyllenhaal gra główną rolę.

Jake Gyllenhaal przygotowując się do roli w tym filmie musiał całkowicie zmienić swoje dotychczasowe życie. Pierwszym krokiem był powrót do jego dotychczasowej wagi. W tym celu codziennie wykonywał ćwiczenia cardio oraz stosował dietę bazującą na deficycie kalorycznym. Kolejnym krokiem było zbudowanie masy mięśniowej. W tym celu, aktor 2 razy dziennie uczęszczał na siłownie. Każdy dzień zaczynał od treningu siłowego, który zajmował mu blisko 2 godziny. Swój drugi trening odbywał wieczorem, który także zajmował mu średnio 2 godziny. Jego plan dietetyczny zakładał spożywanie rano posiłków węglowodanowych, natomiast wieczorem wyłącznie zjadał posiłki białkowe. Po zakończeniu pierwszego etapu treningów, który trwał 3 miesiące, aktor zwiększył długość trwania treningów. Każdy trening trwał 3 godziny. Dopiero wtedy pojawiły się pierwsze treningi bokserskie oraz ćwiczenia cardio, takie jak bieganie. Przygotowanie do roli zajęło aktorowi ponad 7 miesięcy.

 


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię