14 października 2016

Efekty tego treningu na mięśnie brzucha cię zaskoczą!

Ćwicz przynajmniej 3 razy w tygodniu.

Poniżej znajduje się zestawienie 5 ćwiczeń na brzuch. Każde z ćwiczeń wykonaj w 3 seriach po 8 powtórzeń. 

Ćwiczenie nr 1

Opuszczanie nóg. Osoba ćwicząca kładzie się na macie odrywając od niej łopatki. Nogi są delikatnie ugięte, ramiona wyciągnięte do przodu.

Osoba ćwicząca opuszcza na zmianę wyprostowaną nogę jak najniżej w stronę podłogi. Partner kontroluje, aby odcinek lędźwiowy był wklejony w matę, obserwuje pracę nóg i oddech.

Ćwiczenie nr 2

Osoba ćwicząca leży na macie, górna część pleców jest oderwana od maty. Nogi ugięte tak, aby kolana i biodra tworzyły kąt prosty. Partner siada naprzeciwko stóp osoby ćwiczącej i wyciąga ręce przed siebie. Ćwiczący opuszcza stopy dotykając rąk partnera.

Ćwiczenie nr 3

Ćwiczenie izmotertyczne mięśni brzucha. Osoba ćwicząca leży na macie, ugina kolana a ramiona wyciąga do przodu, odrywając łopatki od maty. Ruch polega na jak najszybszym unoszeniu całych ramion w górę i w dół, tak aby czuć mocną pracę mięśni brzucha. Partner wyznacza wysokość na jaką powinny unieść się ramiona ćwiczącego. Bardzo ważna jest kontrola oddychania.

Ćwiczenie nr 4

Pozycja taka jak w poprzednim ćwiczeniu z tym, że osoba wykonująca spięcia brzucha wykonuje je raz na prawą, raz na lewą stronę, dzięki czemu dodatkowo pracują mięśnie skośne brzucha.

Ćwiczenie nr 5

Podpór przodem do siebie. Dłonie powinny być ustawione dokładnie pod barkami, łokcie delikatnie ugięte. Biodra trzymasz nisko, tak aby ciało tworzyło jedną linię. Uważamy, aby nie wyginać dołu pleców – w odcinku lędźwiowym. Mocno napinasz cały brzuch.

W podporze przodem, próbujecie przybić piątkę raz prawymi, raz lewymi dłońmi . Uważajcie, aby biodra cały czas znajdowały się nisko, a ciało tworzyło jedną linię.

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię