28 września 2018

Wesele na kredyt – zastaw się, a postaw się?

Czy powiedzieć „tak” weselu na kredyt? To zależy! Od czego? Przede wszystkim od tego, w jakiej sytuacji finansowej znajduje się para młoda, ilu gości chce zaprosić na wesele i z jak dużym rozmachem zamierza obchodzić swoje święto.

Pary, które decydują się wziąć ślub, stają przed niemałym wyzwaniem – skąd wziąć środki na zabawę weselną i wszystko, co związane z uroczystością. Wielu zdeterminowanym osobom udaje się zgromadzić oszczędności, a część przyszłych małżeństw może liczyć na wsparcie rodziców i teściów. Nie wszyscy mają jednak ten komfort, a przecież jeśli młodzi chcą urządzić niezapomnianą zabawę, powinni liczyć się z kosztami obejmującymi: wynajem sali weselnej, poczęstunku dla gości, dekoracji, poczęstunku, zapłaty dla muzyków albo DJ-a… Lista wydatków raczej rośnie, niż maleje, a łączna suma sięga kilkunastu–kilkudziesięciu tysięcy złotych. W Polsce pary wydają na ślub najczęściej 20-40 tys. zł. Dużo zależy od województwa i miejsca ceremonii ślubnej. Na co młodzi przeznaczają najwięcej pieniędzy?

- za muzykę na weselu płacą od 2000 do 4000 zł,

- na suknię panna młoda wydaje od 2000 do 4000 zł,

- kościele państwo młodzi zostawiają nawet 600 zł (i więcej w dużych miastach),

- w przypadku sesji zdjęciowej trzeba liczyć się z kosztem w wysokości 2000 zł,

- podobnie jest w przypadku filmu ze ślubu i wesela.

Kiedy warto zdecydować się na wesele na kredyt?
 

Po pierwsze:

- kiedy część kosztów związanych z kredytem możemy pokryć sami,

- kiedy wiemy, że nasze pensje pozwolą spłacać regularnie raty, a te nie będą zbytnim obciążeniem na starcie wspólnego życia,

- kiedy planujemy spłacić kredyt jak najszybciej, bo nasza sytuacja finansowa na to pozwoli,

- kiedy chcemy zbudować sobie wiarygodność finansową w oczach banków przed kupnem mieszkania,

- kiedy zależy nam na jakości niektórych elementów wesela i związanych z nim elementów, takich jak sesja fotograficzna, a nasze oszczędności nie pozwalają na ich pokrycie.

Wesele na kredyt jest jedną z opcji, do której należy podejść rozsądnie: podsumować koszty, policzyć orientacyjnie swoją zdolność kredytową, zdecydować się na wysokość kredytu, poszukać jak najkorzystniejszej oferty – nie ma sensu iść do pierwszego banku i od razu decydować się na zaproponowany kredyt. Jeśli Wasz ślub i Wasze wesele mają odbyć się na kredyt, należy jak najrozsądniej podejść do wyboru wsparcia finansowego – koniecznie porównać oferty, sprawdzić, która z nich jest jak najlepiej oprocentowana i ma niską ratę.

Jak związać się z odpowiednim kredytem?

W stresie przedweselnym najlepiej sięgnąć po opcję, która ułatwia i przyspiesza podjęcie decyzji. Przyszli nowożeńcy, którzy decydują się na kredytowanie wesela, mogą skorzystać ze sklepu z kredytami online. Na FinAi.pl kredyt na wesele można wziąć bez wychodzenia z domu, za pomocą jednego intuicyjnego wniosku, który w większości uzupełnia się automatycznie. Podajesz online dokładnie te informacje, o które zapytano by Cię w banku, ale nie musisz nawet wychodzić z domu. Swoją tożsamość potwierdzasz za pomocą aplikacji, w której robisz selfie oraz zdjęcie dowodu. Po ocenie wiarygodności i zdolności kredytowej banki przysyłają przyszłemu kredytobiorcy propozycje kredytów dopasowanych do jego możliwości – to realne oferty, z których wybierasz najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb, sortując według interesujących Cię kryteriów: wysokości raty, długości spłaty. Umowę podpisujesz SMS-em, a pieniądze spływają na Twoje konto z wybranego banku. Ważne, aby przed ślubem zapewnić sobie spokojne warunki do podejmowania rozsądnej decyzji i nie przysparzać kolejnych problemów – FinAi.pl może być rozwiązaniem tego problemu.

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię