28 sierpnia 2018

Do czego przydaje się telefon podczas ćwiczeń?

Jeszcze kilka lat temu korzystanie z dobrodziejstw elektroniki przeciwstawialiśmy dbałości o kondycję fizyczną. Obecnie, chociaż od czasu do czasu warto zrobić sobie digitaldetox, smartfon stał się bardzo ważnym elementem treningu. Sprawdź, do czego może się przydać.

Aplikacje motywujące do wysiłku

Motywacje do wysiłku bywają rozmaite: chęć pozbycia się kilku kilogramów, rywalizacja, relaks poprzez sport. Niektórzy potrzebują dodatkowych bodźców, a te zapewniają wspierające trening aplikacje mobilne. Dzięki nim możemy na bieżąco mierzyć nasze osiągnięcia, monitorować liczbę spalanych kalorii, bić prywatne rekordy, a na końcu – czego nie należy się wstydzić – pochwalić się nimi w mediach społecznościowych. Przy pomocy smartfona zmierzymy także puls, co bywa przydatne w trakcie profesjonalnego treningu.

Nawigacja dla trekkingowych maniaków

Trening ma różne oblicza. Część z nas wybiera ćwiczenia fitness i siłownię pod dachem, inni wolą ruszyć przed siebie rowerem, pieszo lub biegiem. Także w nieznane, odkrywając przy tym ciekawe miejsca i delektując się krajobrazem. Ta druga grupa z pewnością docenia zalety smartfona z nawigacją GPS. Bez niej dość łatwo się zgubić w trakcie joggingu przez las lub trekkingu w górach. Bez smartfona ani rusz!

Trening w plenerze? Podziel się wrażeniami!

Jednak trening na świeżym powietrzu ze smartfonem nie ogranicza się do nawigacji. Większość z nas jest aktywna w mediach społecznościowych, gdzie coraz większą rolę odgrywają zdjęcia. Bieg, jazda na rowerze czy trekking na łonie natury wiążą się z możliwością napotkania niesamowitych miejsc, które aż proszą się o sfotografowanie. Zresztą podziwianie przyrody to kolejna motywacja, aby ruszyć się z domu, a w przypadku wątpliwości wystarczy spojrzeć na fotograficzny dorobek – własny, znajomych lub podziwianych influencerów.

Wieczór nie kończy się na siłowni? Wystarczy telefon, by szybko rozliczyć się ze znajomymi za cokolwiek :)

Niezależnie od rodzaju treningu wiele osób woli ćwiczyć w grupie. Poza wzajemną motywacją ma to jeszcze jedną ogromną zaletę – spędzamy w ten sposób więcej czasu z przyjaciółmi, a czas jest dziś towarem deficytowym. Jogging i fitness po wyczerpującym wysiłku dość często kończą się w kawiarni.

Dzięki smartfonowi nie musimy, wychodząc z domu, zabierać ze sobą portfela i karty płatniczej – wystarczy skorzystać z aplikacji bankowej z BLIKIEM. BLIK został stworzony przez największe polskie banki: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank i PKO Bank Polski. Dzięki niemu możliwe jest dokonywanie przelewów na numer telefonu BLIK. W aplikacji mobilnej banku wystarczy wpisać numer telefonu odbiorcy lub wybrać go z listy kontaktów, by dokonać natychmiastowego przelewu między różnymi bankami przez wszystkie dni tygodnia. W ten sposób wygodnie i co do grosza rozliczamy się na przykład za potreningową kawę.

Smart dieta

Profesjonalny i efektowny trening wymaga odpowiedniej diety. Posiłki okołotreningowe są głównym źródłem energii potrzebnej do wysiłku i zapewniają po nim regenerację. Liczy się nie tylko jakość, ale także czas spożycia posiłku i przedtreningowej przekąski. Z pomocą smartfona i specjalnych aplikacji dla osób uprawiających sport nie tylko skomponujemy dietę, ale nie pozwolimy sobie o niej zapomnieć.

Advertisement

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię