23 sierpnia 2018

Spalaj tłuszcz ekspresowo z tą najnowszą dietą

To połączenie keto diety i postu.

To dieta, dzięki której (podobno) szybciej spalisz tłuszcz, a utrzymanie nowej wagi dużo łatwiejsze. Dowiedz się co się kryje za nazwą „DIETA CYKLICZNA”.

Ten nowy sposób żywienia opracował dr Vincent M.Pedre, internista i autor bestselleru Happy Gut – książki, dzięki której możesz wyeliminować problemy z jelitami i poczuć się lepiej. Jego filozofia i praktyka to połączenie tradycji medycyny wschodniej z zachodnią. To specjalista w praktyce zrównoważonego zdrowia, profilaktyki oraz medycyny funkcjonalnej.

Celem dr Pedre jest pierwotna koncepcja żywieniowa dla lepszego zdrowia jelit, a co za tym idzie lepszego samopoczucia, brak problemów z układem sercowo – naczyniowym, odpornością, witalnością, a także lepszym spalaniem tłuszczu. Jak twierdzi dr Pedre efektem ubocznym (pozytywnym) zdrowych jelit jest utrata masy ciała.

DIETA CYKLICZNA to połączenie klasycznego postu w sekwencji 16h:8h i diety ketonowej. W praktyce wygląda to następująco: regularne poszczenie przez 16h dziennie, a w fazie jedzenia spożywanie posiłków niskowęglowodanowych.

6 ZASAD DIETY CYKLICZNEJ

CIĄGŁOŚĆ

Najważniejsze, aby rytm diety wpływa korzystnie na metabolizm. Musisz wypracować ciągłość i spójność postu i spożywanych produktów, a to doprowadzi do zwiększenia spalania tłuszczu, zmniejszenia wagi i regeneracji mikroflory jelitowej.

SWOJEGO RODZAJU DIETA WEGETARIAŃSKA

W tej diecie mięso i jego produkty są wyeliminowane całkowicie. Najpierw post, a w czasie jedzenia tylko zdrowe tłuszcze, dobrej jakości białko i minimum węglowodanów. Dieta czysto wegetariańska i pro biotyczna powinna przynosić szybsze efekty w postaci spalania tłuszczu i korzystnego wpływu na mikroflorę jelit.

MINIMUM WĘGLOWODANÓW

W diecie cyklicznej możliwe jest spożywanie do 50g węglowodanów.

SPORO TŁUSZCZÓW

Keto dieta zakłada, że tłuszcze powinny stanowić ok. 60% diety. Dieta cykliczna rozluźnia tę koncepcję, ale najważniejsze jest spożywanie tłuszczy roślinnych z orzechów czy awokado.

ELASTYCZNY POST

Faza postu wydaje się kluczowa dla tej diety, ale jest dość ruchoma. To co najważniejsze, post powinien trwać minimum 8h.

WITAMINY I SKŁADNIKI MINERALNE

Oprócz zdrowych tłuszczów i białek, w tej diecie królują warzywa i owoce, głównie po to, żeby dostarczyć odpowiednią ilość witamin, minerałów i błonnika.

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię