20 sierpnia 2018

Ta nowość treningowa cię zaskoczy

Dowiedz się więcej.

Chcesz trochę urozmaicić swój trening? Wypróbować nową dyscyplinę – taką którą będziesz mogą uprawiać na świeżym powietrzu z przyjaciółmi i która dostarczy wam wiele radości?

Postaw na slackline, czyli bardzo modną ostatnio „luźną taśmę”, po której będziecie chodzić niczym cyrkowcy. Takie ćwiczenie poprawia koordynację oraz poczucie równowagi i doskonale wzmacnia mięśnie. Slacline można rozwiesić na przykład na plaży, w parku, a nawet nad taflą wody. Dla początkujących lepsza będzie węższa taśma, bo na takiej łatwiej utrzymać równowagę. Szersza polecana jest osobom zaawansowanym, które wykonują na niej różne ewolucje. Nie wieszajcie jej jednak zbyt wysoko, bo na początku nie trudno o upadek.

Po raz pierwszy slacklining wypróbowano w Kalifornii w dolinie Yosemite na początku lat 80tych dwudziestego wieku. Wszystko zaczęło się od chodzenia po łańcuchach na parkingu. Za twórców uważa się Adama Grosowskyiego i Jeffa Ellingtona. Kolejnym etapem było chodzenie po linach wspinaczkowych, które w ostateczności zastąpiono taśmą. Do Polski najprawdopodobniej slacklining trafił w okolicy 2006 roku. To wtedy rozegrano pierwsze zawody „slackline master 2006”.

W tej chwili SLACKLINE posiada sporo odmian:

  • trickline – to taśmy zawieszone kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią i wykonuje się na nich różnorodne triki.
  • longline – to taśmy bardzo długie, dochodzące nawet do kilkuset metrów. Zawieszone na wysokości powyżej 1 metra – służą do pokonywania jak najdłuższych odległości.
  • highline – to taśmy rozpinane na sporej wysokości, dochodzącej nawet do kilkuset metrów. Ta odmiana wymaga sporych umiejętności alpinistycznych, do której stosuje się do asekuracji lonżę.
  • waterliney – taśmy rozwieszane nad wodą.
  • midline – to również dość wysokie umieszczenie liny.

SLACKLINE wymaga dość sporej cierpliwości, ale takie widoki skutecznie pomagają...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aaron Griffiths (@agrifforama)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pedro Cea (@cea.pra)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gustavo Ferreira (@gugaslack)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Rebecca Whitney (@rebeccaslackline)

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię