9 sierpnia 2018

Obalamy mit o piciu wody na czczo

Chcesz schudnąć? Koniecznie przeczytaj!

Nie, nie chodzi teraz o to, że picie wody czy to z cytryną czy samej na czczo jest złe czy niezdrowe.

Od dłuższego czasu istnieje przekonanie, że picie wody na czczo poprawia metabolizm i pomaga schudnąć. No niestety – musimy was zmartwić – samo picie wody nie wystarczy.

Szybszy metabolizm oznacza, że twoje ciało wydajniej przetwarza energię lub kalorie. A kiedy efektywniej przetwarza energię, to mniej jest przechowywane w twoim ciele. Oczywiście picie wody, nawet z dodatkiem cytrusów, imbiru, kurkumy i równie zdrowych dodatków nie zaszkodzi, ale nie pomoże spalić więcej kalorii. Woda nie dostarcza żadnej energii i nie wpływa na twój metabolizm.

Oczywiście woda pozwala pozostawać bardziej nawodnioną, zmniejszać uczucie sytości – ale to nie jest długotrwałe i skuteczne rozwiązanie zrzucenia zbędnych kilogramów.

Produkty spożywcze, które mogą pomóc w zwiększeniu termo genezy to ostra papryka, picie zielonej herbaty czy kofeiny. Ale…!

Najlepszym sposobem na zwiększenie metabolizmu jest zwiększenie masy mięśniowej. Plan treningowy skomponuj tak, żeby ćwiczenia cardio przeplatały się z tymi siłowymi.

Wypróbuj ten trening HIITsprawdź!

Komórki mięśniowe są bardziej aktywne metabolicznie niż tłuszcz, co oznacza, że jeśli zwiększysz masę mięśniową twoje ciało będzie spalać więcej kalorii, nawet w spoczynku. Zadbaj o to, żeby zwiększyć ilość mięśni – wtedy zwiększysz tempo metabolizmu spoczynkowego.  

To co musisz zrobić to zacząć podnosić ciężary. Wypróbuj ten trening siłowy.

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię