10 października 2016

TA jedna rzecz sprawi, że twoje treningi będą jeszcze bardziej skuteczne

Zadbaj o formę z taśmami TRX

Trening wykorzystujący taśmy TRX z miesiąca na miesiąc podbija kolejne serca osób trenujących. Największą zaletą taśm TRX jest ich powszechne zastosowanie. Swój trening możesz zrobić w domu, na siłowni a nawet w parku.

CO TO SĄ TAŚMY TRX?

Taśmy TRX wymyślił Randy Hetrick, który jest amerykańskim komandosem. Powstały z myślą o amerykańskich żołnierzach pełniących swoją służbę na morzu, którzy nie mieli dostępu do siłowni. Głównym założeniem jakie przyświecało twórcy, było stworzenie uniwersalnych taśm treningowych dzięki którym każdy żołnierz będzie mógł wykonać wartościowy trening. Zestaw TRX składa się z dwóch wytrzymałych taśm, które z jednej strony zakończone są gumowymi uchwytami na dłonie, a z drugiej strony zawierają uchwyty dzięki którym możemy przymocować nasze taśmy. Taśmy TRX posiadają regulator długości pasków, tak aby każdy mógł wykonać trening. Dzięki swojej uniwersalności i prostocie w obsłudze, taśmy TRX możemy wykorzystać w domu, w parku lub ogrodzie. Na prawie każdej siłowni znajdziemy co najmniej jeden zestaw taśm TRX. W dużych sieciach siłowni są organizowane specjalne treningi bazujące na taśmach TRX.

TRENING TRX

Trening wykorzystujący taśmy TRX wykonujemy z obciążeniem własnego ciała. Podczas wykonywania ćwiczeń, angażujemy wszystkie grupy mięśniowe, dzięki czemu poprawimy całą sylwetkę. Zależnie od naszego stażu treningowego możemy dobrać sobie adekwatny do naszych możliwości poziom. Dzięki treningom bazujących na taśmach TRX poprawimy naszą siłę, spalimy tkankę tłuszczową, poprawimy kondycję a także skutecznie poprawimy wady postawy. Taśmy TRX bardzo często wykorzystywane są przez osoby robiące trening Full Body Workout, czyli trening całego ciała. Wykorzystanie taśm TRX to także świetny pomysł na oszczędzenie pieniędzy i czasu. Jedynym wydatkiem będzie zakup samych taśm TRX. Już nie będziemy musieli się martwić kolejkami na siłowni czy złą pogodą na zewnątrz. Od dziś możecie wykonać trening całego ciała w swoim domu.
Taśmy TRX to doskonały pomysł na aktywne wakacje. Już nie musimy się martwić, czy w mieście do którego jedziemy będzie fitness club. Wystarczy, że spakujemy do swojej walizki taśmy TRX, które z całą pewnością nie zajmą nam dużo miejsca. Swój trening z wykorzystaniem taśm możemy wykonać w terenie. Wystarczy, że znajdziemy drzewo, do którego będziemy mogli przywiązać nasze taśmy. Dzięki temu prostemu urządzeniu, wakacje nie muszą kojarzyć się tylko i wyłącznie ze spadkiem formy i zaprzestaniem aktywności fizycznej. Wystarczy 20 minut dziennie poświęcić na trening, a nasza forma i kondycja z całą pewnością zdecydowanie się poprawi.

EFEKTY TRENINGU Z WYKORZYSTANIEM TAŚM TRX

Trening TRX jak wcześniej pisaliśmy zalecamy każdemu. Niezależnie czy jesteś osobą z długim stażem na siłowni, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z jakąkolwiek aktywnością sportową. Na każdym etapie wykonywania ćwiczeń możesz dostosować ich poziom trudności do swoich możliwości. Ćwiczenia z wykorzystaniem TRX będą doskonałe kiedy chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej, wzmocnić swoje ciało czy poprawić swoją kondycję. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z treningu TRX przez osoby wracające do aktywności sportowej po kontuzji.Właściwie dobrany poziom treningu TRX, dieta uwzględniająca nasze zapotrzebowanie kaloryczne i prawidłowa suplementacja zagwarantują, że zamierzone efekty przyjdą znacznie wcześniej niż się tego spodziewaliśmy.


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię