7 października 2016

Brakuje ci motywacji do treningu? Mamy na to sposób!

Muzyka najlepszym motywatorem

Każdy wyznaczony przez nas cel, ciężej jest osiągnąć bez odpowiedniej motywacji. Każdego z nas motywuje zupełnie coś innego. Dziś przyjrzymy się wpływie muzyki na nasz trening. Czy muzyka to dobra motywacja?

Muzyka to świetny motywator

Chcesz zgubić kilka niechcianych kilogramów? A może Twoim celem jest zwiększenie masy mięśniowej? Niezależnie od postawionego celu, potrzebujesz solidnej dawki motywacji. Jedną z nich może być muzyka. Muzyka jest doskonałym motywatorem do działania. Niezależnie od naszego nastroju lub pogody idealnie sprawdzi się podczas treningu. Dzięki niej bardziej skoncentrujemy się na naszym treningu, przez co uzyskamy lepszą efektywność wykonywanych ćwiczeń. To właśnie dzięki dobrze dobranej muzyce poczujemy przysłowiowy Power, gdy nie starcza nam już sił na kolejne powtórzenie.

Wiele osób w słabszych momentach włącza ulubiony kawałek muzyczny, który w jednej sekundzie wszystko potrafi zmienić. Muzyka motywacyjna świetnie sprawdzi się zarówno jeśli chodzi o trening cardio jak i trening siłowy. W treningu cardio, energiczna muzyka pomoże utrzymać stałe tempo, przez co nasze możliwości wydolnościowe zwiększą się diametralnie i szybciej pozbędziemy się tkanki tłuszczowej. Rytmiczne tempo piosenki lub jej motywujący tekst zrobią swoje i Twój trening przestanie być nudny i monotonny. Zasada ta sprawdzi się także w treningu siłowym, gdzie intensywność treningu w dużej mierze zależy od motywacji.

WŁAŚCIWA MOTYWACJA

Kiedy z treningu na trening widzimy zmiany naszej sylwetki wszystko jest dobrze. Problemy zaczynają się w chwili gdy przychodzi zastój. Odczuwamy wewnętrzną frustrację i spada nam ochota na kolejne treningi. Wiąże się to z utratą motywacji do dalszych działań. Taki moment na pewno prędzej czy później przyjdzie do nas. Dlatego bardzo ważne jest bycie przygotowanym na taką ewentualność. Najważniejszy jest nasz umysł, który w parze z motywacją jest najlepszym duetem gwarantującym sukces. Niestety nie ma uniwersalnego sposobu na odzyskanie utraconej motywacji, gdyż na każdego z nas odziaływują zupełnie inne elementy. Dla niektórych największym motywatorem są zajęcia grupowe lub ze swoim partnerem, a dla drugich najlepszym rozwiązaniem mogą być filmy motywujące. Jak widzimy każdy ma swój sposób na odzyskanie utraconej motywacji. Jednak wiele osób podkreśla, że to właśnie muzyka jest najlepszym motywatorem w trudnych chwilach. Patrząc na osoby treninujące, bardzo często możemy zobaczyć osoby ze słuchawkami na uszach, które w skupieniu wykonują kolejne serie ćwiczeń. Podobnie sytuacja wygląda na salach fitness. Czy widzieliście kiedyś zajęcia fitness bez muzyki? 

Postaw przed sobą konkretny cel i precyzyjnie określ to co chcesz osiągnąć. Jeśli ty sama w to uwierzysz, nikt i nic nie będzie miał odpowiednio dużej mocy, aby odciągnąć cię od twoich marzeń. Niemożliwe nie istnieje. Weź sobie to hasło do serca w drodze po realizację swoich marzeń. Utrata tkanki tłuszczowej jest możliwa, jeśli Ty sama w to uwierzysz. Zamknij oczy, pomyśl o tym jak chcesz wyglądać, zapisz sobie konkretny cel, stwórz listę ulubionych piosenek i zacznij działać!

Motywująca muzyka sprawa, że treningi będą bardziej skuteczne i przyjemne. Złapanie właściwego rytmu zagwarantuje nam lepsze efekty, przez co nasze cele i marzenia mają szanse zrealizować się szybciej. Niezależnie od tego jakiej muzyki słuchamy, czy jest to disco, pop lub rap, efekt zawsze będzie taki sam. Nie ma takiej muzyki, która byłaby motywatorem dla każdego. Tylko od nas samych zależy, jaki gatunek muzyczny będzie stanowił dla nas największą motywację!


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię