13 lipca 2018

Ten trening pozwala zrzucić zbędne kilogramy! Spal do 800kcal w ciągu 1h!

To rewelacyjna kombinacja intensywnych ćwiczeń siłowych i kardio .

O kondycję warto zadbać nie tylko sezonowo, wprowadź do swojego codziennego planu dnia „jakiś” konkretny rodzaj aktywności fizycznej – to się opłaca!

Ten godzinny trening łączy w sobie wszystko to co najlepsze: trening siłowy, plyometryczny, funkcjonalny i kardio – a co najlepsze podparte rewelacyjną muzyką: Timbalanda czy Steve’a Aoki.

STRONG by Zumba – bo tym treningu mowa – pozwala zaangażować wszystkie partie ciała: ramiona, brzuch, pośladki i nogi – serio działa cuda. Poza ciężką pracą to świetna zabawa. Trening ten pozwala ukształtować smukłą sylwetkę i wzmocnić mięśnie. Dzięki wysokiej i zmiennej intensywności efektywność treningu jest zwiększona do maksimum. Spalanie kalorii jest nie tylko w trakcie wysiłku ale długo po nim.

CO TO TRENING PLYOMETRYCZNY?

To burpees, pajacyki, podskoki z podnoszeniem kolan w połączeniu z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie, czyli wypadami, przysiadami oraz nawet elementami sztuk walki. To poprawa zwinności, mobilności i ogólnej koordynacji ruchowej.

CZYM TAK NAPRAWDĘ JEST STRONG BY ZUMBA?

Po pierwsze, do tego treningu nie potrzebujesz żadnego sprzętu, wykorzystujesz jedynie ciężar własnego ciała i wykorzystujesz różne poziomy intensywności (oczywiście dostosowane do twoich możliwości).

To czego potrzebujesz to ręcznik, wygodne buty, woda oraz mata.

Nie myl tego treningu z zumbą, ani z tańcem. To jedyny i niepowtarzalny program łączący formę tradycyjnego treningu interwałowego z muzyką – która swoją drogą dyktuje każdy ruch. Utwory są idealnie dostosowane do zestawu ćwiczeń, a „beat” wskazuje ile powtórzeń powinnaś wykonać.

JAK DOKŁADNIE WYGLĄDA TRENING STRONG by Zumba?

Podzielony jest na cztery części, z czego trzy pierwsze nastawione są na maksymalne spalanie kalorii w jak najkrótszym czasie. Ostatnia część to ćwiczenia na podłodze, których zadaniem jest wzmocnić aż 29 mięśni posturalnych – mówi Ai Lee Syarief, STRONG by Zumba Lead Master Trainer.

DLACZEGO MUZYKA JEST TAK WAŻNA W TYM TRENINGU?

To nie jest tylko tło treningu, muzyka jest tu kluczowym elementem. Najpierw tworzone są zestawy ćwiczeń, a następnie do nich dostosowana jest muzyka, która właśnie dyktuje tempo. Każdy podskok, skłon, wykrok, każdy ruch ma odzwierciedlenie w dźwiękach. To po pierwsze urozmaica trening (no bo kto nie lubi energicznej i porywającej muzyki w trakcie treningu) ale też odciąga twoją uwagę od monotonnego liczenia powtórzeń. Taki system treningu zwiększa intensywność i skutecznie motywuje do przejścia do kolejnych ćwiczeń.

W 2012 roku badania przeprowadzone przez dr Costasa Karageorghisa z Sheffield Hallam University wykazały, że połączenie treningu i muzyki pozwala na efektywniejsze wykorzystywanie energii przez ćwiczącego. Inne badania opublikowane przez magazyn Scientific American pokazują, że słuchanie ulubionych utworów podczas zajęć odwraca uwagę od zmęczenia, poprawia humor, zwiększa wytrzymałość, a nawet może przyspieszyć metabolizm.

STRONG by Zumba wpływa pozytywnie na nasz umysł, a muzyka dodatkowo motywuje, zapominasz o nudzie, zmęczeniu oraz zniechęceniu podczas ćwiczeń -  Izabela Kin-Janda, STRONG by Zumba Lead Master Trainer w Polsce.


fot. materiały prasowe

Czy wiesz, że jest to pierwszy na świecie trening, w którym każdy ruch, każde ćwiczenie jest idealnie zsynchronizowane z muzyką? Widoczne efekty STRONG by Zumba możesz osiągnąć już w 3 miesiące. W celu ustalenia rezultatów treningu przebadanych zostało 23 osoby, które uczęszczały na 60 minutowe zajęcia STRONG by Zumba 3 razy w tygodniu przez 12 tygodni. Wyniki pokazały, że średnio straciły one ok. 3,5 cm w talii oraz ok. 4,7 cm w obwodzie brzucha.

Godzina treningu to spalenie nawet do 800kcal! Przekonuje cię...? To zaczynaj!

Intensywny trening wzmacniający i cardio w 20-minutowym demo STRONG by Zumba:

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię