10 lipca 2018

STARBUCKS chce zszokować świat kawy!

Tego jeszcze nie było!

Przygotuj się na totalną eliminację słomek…

Dbanie o środowisko, wykorzystywanie produktów pochodzących z recyclingu, pojemniki wielokrotnego zastosowania i w końcu minimalizm. To trendy na nadchodzące lata - bardzo potrzebne i niesamowicie istotne, o których powinno być coraz głośniej. 

Starbucks to największa sieć, ciągle rosnąca liczba kawiarni na całym świecie – i nic dziwnego, że wszystkie oczy skierowane były na zarząd - czy podejmie kroki, dążące do wyeliminowanie plastikowych słomek.

Swoją drogą, czy zdajesz sobie sprawę, że każdego roku w niewyobrażalnych ilościach, plastikowe słomki trafiają na wysypiska śmieci, do wód, do oceanów? – w samej Wielkiej Brytanii jest to 42mld słomek rocznie. Dla przykładu jest wielce prawdopodobne, że brytyjski rząd, od 2019 roku wprowadzi zakaz sprzedaży plastikowych słomek, patyczków i mieszadeł do drinków. Odpady z tworzyw sztucznych to największe zagrożenie ekologiczne naszych czasów. Politykę eliminującą plastikowe produkty wprowadziła już królowa Elżbieta II i zakazała używania tych produktów na terenie posiadłości należących do rodziny królewskiej.

Wracając do Starbucksa, w oświadczeniu z poniedziałku (9 lipca b.r.) poinformował, że od 2020 roku wycofa jednorazowe plastikowe słomki ze swoich kawiarni na całym świecie.

Gigant kawy zastąpi je pokrywkami bez miejsca na słomkę lub innymi – bardziej ekologicznymi – zamiennikami. Takie pokrywki dostępne są już w 8000 restauracji – USA i Kanadzie. Dostępne będą również słomki wykonane z biodegradowalnych tworzyw sztucznych czy papieru.

Ta zmiana to wyeliminowanie ponad 1 miliarda słomek rocznie pochodzących z kawiarni Starbucks.

Brawo! Świadomość zagrożenia ekologicznego, bezsensowności używania wielu zbędnych produktów jest niezwykle istotna.

Przeciętnie, człowiek zużywa 38000 plastikowych słomek w ciągu 60 lat swojego życia. Liczne badania udowadniają, że do 2050 roku, w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb. Pora zacząć działać!

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię