6 lipca 2018

JESSICA ALBA - tak wraca do formy po ciąży!

Za sukcesem stoją te smoothie.

Ponad 6 miesięcy temu urodziła trzecie dziecko. Jest jedną z tych gwiazd, która do formy po ciąży wraca na spokojnie i nie pada ofiarą stereotypowej, super szybkiej perfekcyjnej figury.

Kelly LeVeque (certyfikowana dietetyk, ekspert odnowy biologicznej i trener zdrowia), która współpracuje z Jessicą Albą podpowiedziała jaką dietę stosuje aktorka, żeby wrócić do formy, mieć dużo siły i energii.

W wywiadzie dla HollywoodLife.com, Kelly powiedziała, że Jessica pracuje ciężko i stosuje naprawdę zdrową i czystą dietę, węglowodany ograniczyła do minimum. Jest świadoma spożywania bogatych w przeciwutleniacze owoców, takich jak jagody, jednocześnie stara się wyłączyć ze swojej diety wszystkie posiłki, które w składzie mają zwykłą mąkę.

Przykładowy dzienny jadłospis

Śniadanie: czekoladowe smoothie na bazie białka o smaku czekoladowym, masła migdałowego.

Obiad: Sałatka z kurczakiem lub z pieczonymi warzywami

Kolacja: zazwyczaj na ciepło z pieczonymi warzywami i pieczonym kurczakiem lub stekiem z polędwicy wołowej. Dla urozmaicenia czasami wybiera na kolację sałatę z grillowanymi warzywami i rybą.

Kiedy między posiłkami jest głodna sięga po: migdały, mieszankę orzechów, surowe warzywa z odrobiną hummusu.

Ważne jest to, że nawet jeśli chcesz schudnąć po ciąży musisz jeść. Niezbędne jest dostarczanie odpowiedniej ilości tłuszczu, białka, a także błonnika w diecie, szczególnie podczas karmienia piersią.

Zdrowy tłuszcz w diecie to gwarancja prawidłowej ilości kalorii w diecie i tego że podaż mleka nie zmaleje. Jest to również kluczowy składnik, który nie powoduje wzrostu poziomu cukru we krwi, co pomaga zachować spokój i odprężenie w ciągu dnia. Białko z kolei to rewelacyjny sposób na kontrolowanie łaknienia cukru. Deficyt tego składnika sprawia, że nachodzi cię nagła ochota na węglowodany.

Pamiętaj o tym, żeby w diecie spożywać wystarczającą ilość zielonych warzyw – skutecznie nawadniają i są cennym źródłem błonnika i przeciwutleniaczy.

Zobacz ulubione koktajle wg przepisu Kelly LeVeque


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię