25 czerwca 2018

Przełom w leczeniu zmian żylaków i popękanych naczynek!

Współczesna medycyna estetyczna posiada dziś rozwiązania na praktycznie wszystkie problemy skórne, a coraz częściej stanowi też doskonałą alternatywę dla tradycyjnych zabiegów chirurgicznych.

Laserowe usuwanie żylaków

W warszawskiej Klinice Miracki laserowe leczenie żylaków odbywa się przy pomocy innowacyjnego urządzenia VascuLife, które zostało uznane za przełomowe rozwiązanie w zakresie usuwania żylaków. To inteligentny system, który automatycznie dostosowuje parametry zabiegowe i precyzyjnie kieruje światło lasera w miejsca problemowe. To sprawia, że usuwanie żylaków jest zabiegiem bezpiecznym, mało bolesnym, niepowodującym oparzeń, a także pozwalającym pacjentowi wrócić do normalnej aktywności praktycznie zaraz po zakończeniu procedury zabiegowej. Na czym dokładnie polega usuwanie żylaków tą metodą? Wytłumaczył nam to dr Krzysztof Miracki, specjalista medycyny estetycznej i właściciel Kliniki Miracki z trzema oddziałami w Warszawie.

,,Procedura medyczna laserowego usuwania żylaków VascuLife polega na wprowadzeniu do niewydolnej żyły specjalnej sondy, na końcu której znajduje się światłowód emitujący światło lasera. Odpowiednio dobrane parametry zabiegowe pozwalają zamknąć ścianę żyły od wewnątrz, przy nieustannej kontroli pracy światłowodu przez lekarza. Dodatkowo, istnieje możliwość zaprogramowania przerwy na chłodzenie, aby zapewnić pacjentowi jeszcze większy komfort podczas zabiegu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i stanowi doskonałą alternatywę dla starszych, bardziej inwazyjnych i bolesnych zabiegów usuwania żylaków, które znacząco ograniczały pacjenta w wykonywaniu jego codziennych obowiązków” - tłumaczy dr Miracki.

Co w przypadku mniejszych zmian? Laserowe zamykanie popękanych naczynek Cutera

Zabieg VascuLife polecany jest przede wszystkim przy usuwaniu żylaków nóg powstałych na żyłach odpiszczelowych i odstrzałkowych. W przypadku mniejszych żylaków czy typowych zmian naczyniowych, tzw. pajączków, specjaliści z Kliniki Miracki polecają zabieg laserem Cutera, który jest najlepszym w swojej klasie laserem naczyniowym, stawiającym na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Zastosowanie podwójnej długości fali lasera pozwala na terapię naprawdę szerokiej gamy schorzeń naczyniowych: od powierzchownych uszkodzeń po żylaki, trądzik różowaty, naczyniaki, rumień czy zmiany barwnikowe. Cutera Excel V, podobnie jak system VascuLife, ma możliwość dostosowania parametrów zabiegowych do indywidualnych potrzeb pacjenta, co umożliwia skuteczne i precyzyjne, ale zarazem całkowicie nieinwazyjne leczenie wszelkich zmian naczyniowych.

Procedura zamykania naczynek i usuwania innych zmian naczyniowych laserem Cutera jest niezwykle krótka i sprawna - trwa od kilku do kilkunastu minut, podczas których laser działa wybiórczo na hemoglobinę, niszcząc ściany naczyń krwionośnych i wywołując proces fotokoagulacji. Istotne jest to, że dzięki specjalnej głowicy chłodzącej leczony obszar nie ulega przegrzaniu i poparzeniu, a sam zabieg nie wymaga zastosowania znieczulenia i jest dla pacjenta komfortowy. W wyniku zabiegu nieestetyczne naczynka znikają całkowicie z powierzchni skóry, przywracając jej jednolity koloryt i strukturę. U części pacjentów efekt pojawia się już po pierwszej sesji, jednak najczęściej zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie w odstępstwach 3-4 tygodniowych, w celu osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów.

Przeczytaj więcej na temat usuwania żylaków i laserowego zamykania naczynek w warszawskiej Klinice Miracki!

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię