4 października 2016

Trening barków to podstawa szczupłej i proporcjonalnej sylwetki

Wykorzystaj w swoim planie treningowym.

Razem z Moniką Bodalską przygotowaliśmy dla was zestaw treningowy na barki do wykonania na siłowni. Do wykonania go będziecie potrzebowali hantli oraz kettla. Pamiętajcie o rozgrzewce przed każdym treningiem.

WYCISKANIE HANTLI NAD GŁOWĘ

To ćwiczenie na barki, które angażuje głównie w ruch mięsień naramienny środkowy. Usiądź na ławce, plecy dociśnij do oparcia, unieś ramiona tak by hantle znajdowały się na wysokości głowy, palce zwrócone do przodu i łokcie ugięte. Utrzymując prawidłową pozycje wyjściową wyciskaj hantle nad głowę wydychając powietrze następnie powoli opuszczaj z wdechem.

ODWODZENIE RAMION W BOK

Ćwiczenie na barki, które angażuje w ruch głównie mięsień naramienny środkowy oraz boczny. Stań, wyprostuj ramiona lekko odblokuj w łokciu, ręce ustaw wzdłuż tułowia. Palce skieruj do tułowia, kciuki do przodu. Utrzymując prawidłową postawę unieś hanlte na wysokość barków równolegle do podłogi, przytrzymaj na górze i opuść powoli.

UNOSZENIE SZTANGI DO BRODY

Ćwiczenie angażuje w ruch głównie mięsień naramienny środkowy jak i przedni oraz boczny. Stań, wyprostuj plecy, ręce ustaw na szerokość bioder. Sztangę unoś najwyżej na wysokość brody, łokcie kieruj do góry. Przytrzymaj sztangę przy brodzie i powoli opuszczaj.

UNOSZENIE KETTLA W CHWYCIE WĄSKIM

Wykonując to ćwiczenie angażujemy głównie mięsień naramienny środkowy jak i przedni oraz boczny. Stań, wyprostuj plecy, ręce ustaw na szerokość bioder. Ciężar unoś najwyżej na wysokość brody, łokcie kieruj do góry. Przytrzymaj kettel przy brodzie i powoli opuszczaj.

ARNOLDKI

Oprzyj się mocno o ławkę. Chwyć sztangielki nachwytem zamkniętym na szerokość barków. Trzymaj hantle przed sobą a następnie utrzymując prawidłową pozycje wyjściową wyciskaj hantle nad głowę wydychając powietrze. Następnie powoli opuszczaj hantle pamiętając o wdechu aż do pozycji wyjściowej.


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię