13 czerwca 2018

Te ćwiczenia trwają tylko 5 minut, a działają cuda na ręce i brzuch

Tak, to możliwe!

Ćwiczenia z taśmami TRX już na stałe zagościły w wielu programach treningowych.

O skuteczności treningu z taśmami pisaliśmy tu, a teraz prezentujemy, pozornie proste, ćwiczenia, które rewelacyjnie działają na górne partie mięśniowe. W połączeniu z treningiem HIIT to prawdziwa petarda.

Jak ćwiczyć: w formie tylu obwodów ile dasz radę (minimum 3). Każdy obwód trwa ok. 5 minut. Będziesz potrzebowała taśmy TRX.

fot. iStock.com

ĆWICZENIE 1 PRZYSIAD Z WYSKOKIEM

Stań ze stopami na szerokość barków, dłonie złącz i trzymaj przed klatką piersiową. Wykonaj przysiad (pamiętaj o kolanach nie wychodzących za linię kolan). Przy podnoszeniu się zrób energiczny wyskok – wracając do pozycji wyjściowej od razu wróć do przysiadu. Powtórz 10x.

ĆWICZENIE 2 BICEPS

Zawieś dość wysoko: na drążku, płocie itp. taśmy TRX. Stań przed taśmą i chwyć w dłonie uchwyty taśmy, stopy szerzej niż szerokość bioder. Dłonie skierowane do góry. Odchyl się do tyłu – tak żeby ręce były całkowicie wyprostowane. Całe ciało trzymaj prosto: plecy, nogi tworzą jedną linię. Napnij mięśnie całego ciała. Ruch rozpocznij od zginania rąk w łokciach. Wykonuj to ćwiczenie powoli, wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 10x.

ĆWICZENIE 3 KLATKA PIERSIOWA

Stań przed taśmami, w dłoniach trzymaj uchwyt taśmy, stopy szerzej niż szerokość bioder. Dłonie skierowane do wewnątrz. Ręce proste, a nogi i plecy w jednej linii również wyprostowane. Zacznij zginać łokcie – ruch skierowany do boku – łokcie przylegają do żeber. Powoli wracaj do pozycji wyjściowej. Pamiętaj o napięciu całego ciała. Powtórz 10x.

ĆWICZENIE 4 TRICEPS

Stań tyłem do taśmy, stopy szerzej niż szerokość bioder. W dłoniach trzymaj uchwyt TRX. Ciało w jednej linii: nogi i tułów. Pochyl się do przodu, do momentu, aż łokcie będą zgięte pod kątem 90st. Powoli zacznij prostować ramiona. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz 10x.


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię