11 czerwca 2018

Te sposoby pomogą w szybkiej regeneracji po ciężkim treningu

Daj się skusić na cztery pielęgnacyjne rytuały, które poprawą wygląd twojej skóry i samopoczucie.

„Slow” to słowo, które robi w ostatnich latach zawrotną karierę. Staramy się delektować drobnymi przyjemnościami, zwolnić, być bardziej uważne, by obniżyć napięcie, któremu w dużej mierze winien jest właśnie pośpiech. Mamy więc slow food, slow seks, a teraz też slow beauty. Silny jest trend, który promuje dbanie o siebie i wellness. Dzięki niemu mamy szansę zmniejszyć niepokój, który towarzyszy nam na co dzień.

Dbanie o skórę stało się jednym z prostych i skutecznych sposobów radzenia sobie ze stresem. Jednak urodowe rytuały nie tylko zmuszają nas, byśmy na chwilę się zatrzymały, ale też bezpośrednio wpływają na nasz nastrój. Ciało i psychika są ze sobą nierozerwalnie związane, chociaż przez lata zachowywaliśmy się tak, jakby stanowiły osobne byty. Tak więc jeśli zadbasz o jedno – skorzysta również drugie.

Naukowcy udowodnili, że relaksacj i unikanie emocjonalnych wstrząsów pomaga zmniejszyć stany zapalne w organizmie, co ma pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia, w tym oczywiście na skórę.

Oto cztery pomysły na połączenie zabiegów pielęgnacyjnych z relaksującymi.


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię