22 maja 2018

Tak Meghan Markle trenowała przed ślubem

Poznaj sekret jej figury

Podobno, kiedy wchodzi na siłownię, nie narzeka tylko od razu działa, przynajmniej tak twierdzi jej były trener. Wykonuje zadanie.

Dla każdej panny młodej okres przygotowywania ślubu, wesela, całej oprawy, decydowania o… wszystkim to bardzo stresujący czas. Dla Meghan Markle był to trochę bardziej wymagająca sytuacja dla przeciętnej przyszłej panny młodej. Batalia z rodziną, listy jej brata, atak serca ojca, i medialny szum wokół wydarzenia to sytuacja nie do pozazdroszczenia.

Pomimo tego Meghan z podniesioną głową wykonywała wszystkie zadania i dodatkowo znajdowała czas na treningi. Jak podkreśla jej trener w jednym z wywiadów, Meghan ma niesamowitą zdolność skupiania się na rzeczach najważniejszych – a jej zdrowie do takich należy.

Jakiś czas temu Meghan Markle (a właściwie już Rachel Meghan Mountbatten-Windsor, księżna Sussex) trenowała pod okiem rewelacyjnego trenera Craiga McNamee. Kiedy zaczęła z nim trenować była już w fantastycznej formie, a to wszystko za sprawą treningów biegowych i ukochanej jogi.

Craigowi zależało, żeby weszli na wyższy poziom treningów, oznaczało to uzupełnienie jej planu treningowego. Meghan, jeszcze w trakcie promocji serialu SUITS, trenowała 3-4 razy w tygodniu na 45 minutowych sesjach treningowych. Trenowała na początku dnia, tak żeby był to dla niej priorytet.

W ułożonym planie treningowym skupili się przede wszystkim na prawidłowej postawie, angażując mięśnie pośladków, pleców i ud, a także mięśni brzucha i dna miednicy.

Podczas planowania treningów, Craig McNamee wziął pod uwagę zamiłowanie Meghan do biegania i jogi. Skupili wysiłki na ułożeniu idealnego planu treningowego i udało się. Trenowali razem przez prawie 3 lata. Odkąd zaczęła się spotykać z księciem Harrym i przeprowadziła do Wielkiej Brytanii ich wspólne treningi były niemożliwe. Jedno jest pewne księżna Sussex cały czas dba o siebie – to jest jej uzależnienie. Zdrowa dieta, joga, bieganie i elementy treningu siłowego.

Jak wyglądał plan treningowy Meghan Markle?

Co najważniejsze, ty też możesz wykonywać wszystkie te ćwiczenia. Potrzebne ci będą taśmy TRX, taśmy oporowe, hantle o wadze od 2,5 do 5kg, kettlebell 5kg i mata. Będziesz trenować siłę i cardio jednocześnie. Jeśli zaczynasz, ustaw 3-4 treningi w ciągu tygodnia. Ten trening zaczynasz od 5 minutowej rozgrzewki na bieżni, później 5 minutowe rozciąganie, 30 minut ćwiczeń w obwodzie i na koniec 5 minut rozciągania.

Ćwiczenie 1 Przysiady bułgarskie z jednoczesnym wyciskaniem hantli nad głowę. Ręce w pozycji na wysokości ramion (w rękach hantle). Jedna noga oparta na krześle, druga ustawiona przed krzesłem. Zrób przysiad i jednocześnie prostuj ręce nad głowę. Powtórz 12x i zmień nogi. Przejdź do kolejnego ćwiczenia.

Ćwiczenie 2 Martwy ciąg z kettlebell. Stań wyprostowana, w prawej ręce ketllebell. Zacznij wykonywać martwy ciąg, pamiętaj o prostych plecach, ręka z kettlebell w dół, a prawa noga wyprostowana do tyłu. Ciężar ciała jest na lewej nodze. Powtórz 12x i zmień nogę. Przejdź do kolejnego ćwiczenia.

Ćwiczenie 3 Wyskoki na ławeczce. Stań przed ławką i wskocz lewą nogą na ławkę i wyskocz z ugiętą prawą nogą do góry. Wróć do pozycji wyjściowej Powtórz 12x i zmień nogę. Przejdź do kolejnego ćwiczenia. Pamiętaj o prostych plecach!

Ćwiczenie 4 Trcieps na TRX. Złap za taśmę, zrób duży krok w przód. Trzymaj TRX w obu rękach, pochyl ciało do przodu, aż znajdzie się pod kątem 45st. Ramiona powinny wygiąć się do tyłu pod kątem 90st., łokcie trzymaj w pobliżu uszu. Wyprostuj ręce i powtarzaj 12x. Przejdź do kolejnego ćwiczenia.

Ćwiczenie 5 Wyciskanie sztangi na leżąco. To rewelacyjne ćwiczenie na pośladki. Połóż się na ławce skośnej. Sztangę umieść na biodrach. Nogi zgięte pod kątem 90st. Zacznij wykonywać unoszenia bioder, powtarzaj 12x i przejdź do kolejnego ćwiczenia.

Ćwiczenie 6 Unoszenie nóg z piłką. Połóż się na macie, lewą stopę umieść na piłce. Prawą nogę – wyprostowaną - unieś do góry. W tej pozycji zacznij przyciągać lewą nogę do ciała, wyprostuj i powtarzaj 12x.

Ćwiczenie 7 Przysiady z TRX i taśmą oporową. Stań wyprostowana, chwyć w dłonie TRX, taśmę umieść lekko nad kolanami. Zacznij wykonywać przysiady, pamiętaj o wyprostowanych plecach i żeby kolana nie wychodziły poza linię kolan. Przy podciąganiu się do góry napnij mięśnie rąk, wykonuj ten ruch powoli.

Odpocznij 1 minutę i całość obwodu zrób jeszcze 3 razy.

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię