14 maja 2018

Ta trenerka pobiła rekord świata w BURPEES!

Sprawdź jak tego dokonała!

Liz Lorente, 37 letnia australijska personalna trenerka. Dokładnie 6 maja tego roku, ustanowiła światowy rekord BURPEE – swoją drogą naszego ulubionego ćwiczenia ;).

Tak wiele osób ich nienawidzi, a uznawane jest za jedno z najcięższych ćwiczeń i męczących ale mega skuteczne, spalające mnóstwo kalorii, wysmuklające i wzmacniające całe ciało.

Burpee to ćwiczenie, które łączy przysiad, pompkę i wyskok. To co najistotniejsze, możesz je wykonać wszędzie, nie potrzebujesz żadnego sprzętu.

Dla ciekawskich Liz Llorente to australijska trenerka fitness, mama dwójki dzieci. Liz wykorzystała siłę swoich mięśni i podjęła wyzwanie łącząc je ze zbiórka pieniędzy dla osób ze zdiagnozowanym stwardnieniem rozsianym. Do tego wyzwania przygotowywała się przez 3 miesiące. Część osób, po ustanowieniu przez nią rekordu zarzucała jej, że nie wykonała burpeesów – tylko coś co może trochę przypomina to ćwiczenie.

Według The Guiness World Record burpee to: przyjęcie początkowej pozycji rąk i stóp w pozycji deski i przejście do skoku z rękami i stopami nad ziemią. Nie ma jasnych stwierdzeń, że dana osoba musi stać prosto, a ręce trzymać nad głową. Nie jest określone jak daleko od ziemi muszą znajdować się ręce.

Po całym wydarzeniu, Liz Llorente powiedziała: "zdecydowanie wiem czym jest burpees".

Patrząc na jej wyczyn, jesteśmy onieśmieleni i zafascynowani – 1490 powtórzeń burpees w ciągu godziny to nie lada wyczyn! Pobiła poprzedni rekord o 169 powtórzeń. Nawet jeśli według was to lżejsza, uproszczona forma burpees – spróbuj choć trochę zbliżyć się do tego wyniku!

To co może podejmiesz wyzwanie?

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię