12 maja 2018

Ponad 12% 26latków nigdy nie uprawiało seksu!

Zobacz wnioski i badania zagranicznych naukowców

University College London to jedna z dziesięciu najlepszych uczelni na świecie. Czy wiesz, że w historii tego uniwersytetu nie było dziesięciolecia, w którym żaden wykładowca czy student nie otrzymałby Nagrody Nobla – od samego początku, kiedy to wyróżnienie zostało ustanowione (od 1901r.)?

Jest jeden, dość ważny powód, dlaczego młodzi ludzie nie chcą uprawiać seksu. Jak podają eksperci z UCL wcale nie chodzi o poglądy religijne czy brak popędu seksualnego.

Naukowcy z UCL od kilkunastu lat badają zachowania młodych osób, tzw. milenialsów czyli pokolenia Y (osób urodzonych między 1984 a 1997 rokiem).  I o ile na początku badania, prawie 95% badanych dość szybko traciła dziewictwo i cieszyła się z życia seksualnego, tak z biegiem czasu sytuacja się zmieniała i aktualnie już co ósma osoba nigdy nie uprawiała seksu. Jak podkreślają naukowcy wstrzemięźliwość zyskuje na popularności.

Dlaczego tak się dzieje?

Pomimo ogromnej popularności aplikacji randkowych, wiele osób z pokolenia Y ma problem ze znalezieniem sobie kochanka. Jak twierdzi psychoterapeutka, Susanna Abse, mileniasi wychowali się w czasie hiperseksualności, ogromnego nacisku na epatowanie swoją seksualnością. Poza tym bolączką dzisiejszych czasów jest nacisk na idealny wygląd, idealną sylwetkę, co budzi lęk przed zbliżeniem. Głównie ze względu na rozczarowanie drugą osobą.

Ten idealny wygląd kobiecego ciała i mężczyźni, którzy zawsze mają erekcję jest silnie propagowany przez media i to wszystko wbrew pozorom zniechęca. Jak podkreśla Abse, to nie religia czy moralność jest głównym powodem pozostawania w celibacie. Milenialsi boją się zwyczajnie, że nie sprostają tym wyimaginowanym oczekiwaniom – obawiają się odrzucenia  i tego, że ich ciała nie są idealne.

A szkoda…

Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że seks to samo zdrowie. Oczywiście w ramach bezpieczeństwa i nie, nie namawiamy tu na totalną rozwiązłość. Rozsądek i umiar potrzebny jest w każdym aspekcie życia, ale również naukowo udowodnione jest, że seks poprawia ogólny stan zdrowia, wyglądasz promiennie, twoja skóra i włosy błyszczą, jesteś szczęśliwa, produkcja hormonów szczęścia wariuje. To także mnóstwo spalonych kalorii i konkretne rzeźbienie ciała. Nie rezygnuj, pamiętaj tylko o zabezpieczeniu i zdrowym rozsądku!

Zobacz nasze zestawienie pozycji seksualnych, w których stracisz najwięcej kalorii.


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię