11 maja 2018

Jak wybrać najlepsze buty sportowe? 5 niezawodnych wskazówek

Decydując się na podjęcie aktywności fizycznej, choćby biegania, ćwiczeń na siłowni czy jazdy na rowerze, warto pamiętać zarówno o zachowaniu odpowiedniej techniki wykonywania ćwiczeń i zakupie profesjonalnego obuwia sportowego renomowanej marki. Co wziąć pod uwagę wybierając idealne buty sportowe?

1. Odpowiednia stabilizacja i amortyzacja

Obuwie pozbawione odpowiedniej amortyzacji naraża biegacza na zbyt dużo wstrząsów, co może grozić licznymi kontuzjami. Buty Asics, zarówno damskie, jak i męskie: https://www.eobuwie.com.pl/asics.html, są projektowane w taki sposób, by zapewnić stopom maksymalną ochronę przed różnego rodzaju urazami. Ich główną zaletą jest stabilność, dzięki której są w stanie pełnić rolę amortyzatorów stóp. Buty Asics mają doskonały system amortyzacji, świetnie filtrują i ograniczają wstrząsy do minimum.

2. Rodzaj sportu

Wybierając buty sportowe, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Ważny jest nie tylko krój buta czy materiał z którego obuwie zostało wykonane. Duże znaczenie ma również grubość podeszwy, dopasowanie obuwia do stopy oraz wygodny sposób zakładania. Oferta butów marki Asics jest na tyle różnorodna, że wśród dostępnych modeli można bez trudu znaleźć obuwie idealnie dostosowane do konkretnej dyscypliny sportowej. Do ćwiczeń z aerobiku lub sztuk walki oraz na trening siłowy, najlepiej wybrać uniwersalne buty sportowe Asics. W przypadku wymienionych dyscyplin, obuwie powinno być miękkie i mieć cienką, elastyczną  podeszwę. Miłośnicy długich dystansów zarówno ci zawodowi, jak i amatorzy, powinni kupić buty Asics do biegania. Tylko obuwie zaprojektowane specjalnie w tym celu zapewni stopom odpowiednią amortyzację i pozwoli uniknąć kontuzji.

3.Typ stopy

Profesjonalne buty sportowe marki Asics są projektowane z uwzględnieniem trzech podstawowych typów stóp: pronującego, supinujacego oraz neutralnego. Jak sprawdzić, jaki typ stopy ma dana osoba? Stopa pronujaca to ta, która po zetknięciu z podłożem odchyla się do wewnątrz. Z kolei stopy supinujące odchylają się na zewnątrz, a posiadacze stóp neutralnych, rozkładają ciężar ciała na całej powierzchni stóp. Od tego, na którą część stopy jest kierowany ciężar ciała zależy, w której części buta powinna być umieszczona amortyzacja. Profesjonalne buty sportowe, takie jak te marki Asics, są produkowane z uwzględnieniem wszystkich trzech typów stóp.

4. Lekka konstrukcja

Buty sportowe powinny być lekkie i wygodne. Wybierając idealny model, warto kierować się zasadą, że im obuwie jest lżejsze, tym swobodniej będzie można się w nim poruszać, przy jednoczesnym, mniejszym wydatku energetycznym. Konstrukcja butów sportowych powinna zapewniać równomierne rozłożenie nacisku ciała na podłoże. Eksperci zalecają, by kupować buty sportowe o pół lub cały rozmiar większe od tych noszonych na co dzień. Podczas wysiłku fizycznego, stopy mogą nieznacznie zwiększyć swoją objętość, tym samym będą potrzebowały większej przestrzeni w bucie.

5. Komfort w parze z atrakcyjnym designem

Na butach sportowych nie warto oszczędzać. Podczas treningu, stopy wykonują zdecydowanie większą pracę niż w trakcie codziennych czynności, dlatego należy je odpowiednio zabezpieczyć. W butach o niskiej jakości, stopy szybko się zmęczą i będą bardziej narażone na kontuzje. Najlepiej zaufać znanym i sprawdzonym markom, takim jak Asics, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalnych sportowców. Buty sportowe Asics to idealne połączenie komfortu z modnym designem. Obuwie tej marki jest projektowane zgodnie z najnowszymi trendami, dzięki czemu ładnie się prezentuje i przykuwa uwagę.

Damskie i męskie buty sportowe Asics to idealny wybór dla każdego zapalonego sportowca. Ich podeszwy są konstruowane w taki sposób, by minimalizować uderzenia, a tym samym w pełni zabezpieczać stawy przed urazami. Co ważne, buty Asics są nie tylko bezpieczne dla stóp i wygodne, ale też modne. Oryginalne fasony i zestawienia kolorystyczne, pozwolą z łatwością wyróżnić się z tłumu.

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię