25 kwietnia 2018

Te produkty natychmiast poprawią twój humor

Dowiedz się, co warto włączyć do diety

Chcesz poczuć się lepiej? Pobudź organizm do wydzielania endorfin. To właśnie te cudowne hormony pomagają odzyskać dobre samopoczucie.

Organizm wytwarza je sam, kiedy na przykład ćwiczysz lub jesz odpowiednie produkty. Oto te, które najskuteczniej odpędzają czarne myśli.

GORZKA CZEKOLADA

Według badań opublikowanych w „British Journal of Clinical Pharmacology” skutecznie podnosi poziom endorfin. Jeśli dodatkowo wybierzesz tę, która jest bogata w kakao, dostarczysz sobie także flawonoidów czyli antyoksydantów, które są korzystne dla mózgu.

CHILI

Pikantne przyprawy zawdzięczają swój palący smak związkom pobudzającym receptory bólu (w ostrych papryczkach jest to kapsaicyna). Wydzielanie endorfin jest tu reakcją na ból, o czym doniosło pismo „Temperature”.

WANILIA

Już sam zapach tej przyprawy poprawia nastrój zmniejszając napięcie nerwowe o ponad 60% - tak wynika z badań przeprowadzonych w Memorial Sloan Kettering Cancer Center.

MIKS NA DOBRY HUMOR

Roztop kawałki gorzkiej czekolady i dodaj ½ posiekanej laski wanilii utartej ze szczyptą suszonego chili. Rozpuść w gorącym mleku albo dodaj posiekanej orzechy i wylej masę na pergamin i odstaw do zestalenia. Jest to kaloryczna przekąska, ale raz na jakiś czas wskazana – szczególnie w sytuacjach stresujących, kiedy jesteś rozdrażniona czy smutna!


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię