28 marca 2018

ON przebiegł trasę z filmu FORREST GUMP!

Run Forrest, Run!

To dystans prawie 590 maratonów!

Forrest Gump” z Tomem Hanksem w roli głównej to klasyk. Film niesie przesłanie, że nie istnieje niemożliwe i jeśli tylko czegoś chcesz dasz radę to osiągnąć.

Determinacja głównego bohatera jest godna naśladowania, szczególnie jeśli chodzi w kwestii wytrwałości dążenia do zamierzonych celów. Film pokazuje „kawał” historii Stanów Zjednoczonych.

CHCESZ BYĆ JAK FORREST GUMP?

Nic prostszego, musisz przebiec jedynie 15 248 mil czyli 24 539 kilometrów. Jeden maraton to dystans 42 kilometrów i 195 metrów.

Filmowy Forrest Gump rozpoczął trasę od małej przebieżki, pobiegł do końca drogi, później pomyślał, że pobiegnie do końca miasta, następnie zdecydował, że pobiegnie do sąsiedniego hrabstwa. Filmowy bieg trwał 3 lata 2 miesiące, 14 dni i 16 godzin. Wyczyn ten wydawał się tylko fantazją reżysera, natomiast specjaliści zgodnie stwierdzili, że przy dobrym przygotowaniu jest to możliwe.

23 lata po premierze filmu pojawił się 39 letni Robe Pope z Liverpoolu – to pierwszy człowiek na świecie, który odtworzył i przebiegł trasę z  „Forrest Gump”.

 

Rozpoczął tę niesamowitą przygodę we wrześniu 2016 roku i zdołał przebiec już ponad 15 000 mil - zrobił króką przerwę by zobaczyć narodziny swojej córki. 

 

Jak podaje jego strona internetowa, jest pierwszym na świecie człowiekiem, który w ciągu jednego roku 4krotnie przebiegł wszerz Amerykę Północną. 

 

 

Jak to się zaczęło?

Tak jak Forrest Gump, Rob po prostu zaczął biec. Nie robił specjalnych przygotowań. Oczywiście, w międzyczasie przytrafiło mu się kilka kontuzji: zapalenie ścięgien, zerwanie mięśnia czworogłowego, uszkodzenie biodra, miednicy, a nawet zatrucie pokarmowe. Dzięki pomocy życzliwych osób dał radę. W kwietniu chce wrócić do Stanów i dokończyć bieg. 

Oniemieliśmy, jak cudownie, że na świecie są osoby pełne pasji i miłości do sportu!

Gratulacja ROB our FINGERS ARE CROSSED!

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię