23 marca 2018

Tych 5 powodów sprawi, że pokochasz bieganie

CHARYTATYWNY BIEG SZKOŁY GŁÓWNEJ HANDLOWEJ to jeden z nich.

Jeśli wciąć nie jesteś pewna czy chcesz wejść do świata biegaczy, my udowodnimy, że warto! Bieganie to najtańszy sport na świecie, jest dobry dla Twojego zdrowia, pomaga utrzymać linię i tak naprawdę możesz uprawiać jogging w każdym miejscu.

BIEGAJ DLA IDEI

Bieganie dla samej siebie Cię nie przekonuje? Jest cała masa imprez biegowych, realizowanych w konkretnym celu charytatywnym. Jeśli już pokochasz ten sport, a drugą Twoją miłością jest chęć pomocy innym to 15 kwietnia dołącz do Biegu SGH 2018. Redakcja SHAPE.pl podjęła patronat medialny tego wydarzenia. Jest to już 5 edycja charytatywnej inicjatywy Samorządu Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Poza świetną zabawą, wyścigiem, najważniejszym jej celem jest zbiórka pieniędzy na cel charytatywny, a w tym roku na półtorarocznego chłopca, Mateuszka, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jest to choroba, na którą od niedawna istnieje bardzo drogi lek, i właśnie ze względu na wysokie koszty nie jest on jednak dostępny w Polsce. Mateuszek potrzebuje leczenia za granicą i codziennej rehabilitacji. Poza uczestnictwem w biegu, wsparcia finansowego można udzielać poprzez przekazanie 1% podatku z wpisaniem odpowiedniego nr KRS, lub na konto – szczegóły na stronie. Organizatorzy Biegu SGH dokładają wszelkich sił, by zachęcić jak najwięcej osób do uczestnictwa w biegu i aktywnej pomocy! Po raz pierwszy zostały przygotowane 3 trasy: 5km, 10km, a także trasę dla dzieci, o długości nieco ponad kilometra. Samorząd Studentów SGH liczy na około 1500 uczestników, a jeśli z jakiegoś powodu nie biegasz, przyjdź czekamy właśnie na Ciebie! Na stronie BIEG SGH poznasz szczegóły wydarzenia. Liczymy na Ciebie!  

fot. Materiały prasowe

POZNAWANIE NOWYCH LUDZI

W każdym sporcie poznajesz ludzi, to jasne! Każdy kto zostaje biegaczem, wie że znajdzie w innych tę samą pasję, wsparcie i społeczność. Ta grupa przekazuje sobie energię, macie jeden cel, pokonywać swoje słabości, być lepszymi ludźmi i pomagać sobie nawzajem. Wystarczy, że znajdziesz na Facebooku odpowiadającą Tobie grupę. Uwierz nam to motywuje.

CHWILA DLA SIEBIE

Nie chodzi o to, żeby biegać w samotności (patrz punkt wyżej). Jest to kwestia, wyrwania się z domu, odcięcia od pracy. Poświęcenia tych 30 minut tylko i wyłącznie na swoją pasję. Niezależnie czy biegasz w grupie czy nie, możesz założyć słuchawki i odpłynąć w świecie muzyki i pokonywaniu kolejnych kilometrów. Taki trening odpręża jak mało który, uwalnianie stresu i adrenaliny jest idealną formułą żeby czuć się dobrze.


fot. iStock.com

ZWIEDZAJ ŚWIAT

To bezsprzeczny przywilej biegania. Ten sport możesz uprawiać wszędzie, a dodatkowo jeśli kochasz podróże możesz połączyć swoje dwie pasje. Uczestnictwo w imprezach biegowych na całym świecie jest nie lada wyzwaniem, ale… Jest to świetny pretekst do zapakowania walizki, kupienia biletu i do odwiedzenia Nowego Jorku, Paryża, Bostonu, Rzymu, Sewilli czy Madrytu.

OSIĄGAJ ZAMIERZONE CELE

Na samym początku zacznij od „drobnych kroków”, przebiegnij pierwszy kilometr, później dwa a zakończ wyzwanie na magicznej 5. Co najważniejsze stawiaj sobie realistyczne cele, bo jeśli będziesz mierzyła powyżej swoich możliwości szybko się zniechęcisz. Racjonalne zaplanowanie treningu biegowego poprawi kondycję, i nie obejrzysz się, jak weźmiesz udział w maratonie.


fot. iStock.com

Zobacz galerię najlepszych wg SHAPE.pl butów do biegania!


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię