9 marca 2018

Ten trening jest idealny dla Ciebie - krótki ale bardzo intensywny!

FULL BODY TABATA STYLE

To dość krótki trening ale bardzo intensywny, złożony jest z 6 ćwiczeń. Każde ćwiczenie wykonuj przez 35s x 4. Po każdym ćwiczeniu odpoczywaj 15s.

ĆWICZENIE 1 „PRZYSIADY”

Stań w lekkim rozkroku, ręce spleć za głową. Wykonuj przysiady - jak najgłębsze. Pamiętaj o kolanach! Ćwicz intensywnie i nie zwalniaj pod koniec. W tym treningu zależy nam na porządnym podkręceniu tempa! Czas: 35s

ĆWICZENIE 2 „ BIEG ALPEJSKI”

Przyjmij pozycję jak do pompki. Ciało w linii prostej - pamiętaj, żeby nie wyginać pleców. Energicznie podciągaj na zmianę, raz prawe raz lewe kolano do klatki piersiowej. Nie zwalniaj. Czas: 35s.

ĆWICZENIE 3 „PAJACE W POZYCJI DESKI”

Przyjmij pozycję jak do deski. Plecy proste, głowa jest przedłużeniem tułowia - nie zadzieraj jej. Zacznij wykonywać pajace. Czas: 35s.

ĆWICZENIE 4 „BURPEES” 

Stań w lekkim rozkroku, napnij mięśnie, zrób wyskok - ręce uniesione nad głową i następnie dłonie na podłogę i zrób wyrzut nóg w tył. Wróć nogami do przysiadu i zrób wyskok - ręce wyprostowane nad głową. Powtarzaj przez 35s. Nie zwalniaj. Już pewnie nie masz siły, łapie Cię zadyszka. Ale dasz radę!

ĆWICZENIE 5 „WSKOKI NA SKRZYNIĘ”

Do tego ćwiczenia potrzebne będzie Tobie skrzynia, box, cokolwiek na co będziesz mogła wskoczyć i nie nabawić się przy okazji kontuzji. Musi być to stabilny przedmiot. 

Stań prosto, nogi w lekkim rozkroku. Wskocz na skrzynię. Powtarzaj przez 35s. 

fot. iStock.com

ĆWICZENIE 6 „NOŻYCE”

Połóż się na macie. Ręce wzdłuż tułowia. Napnij mięśnie, lekko unieś wyprostowane nogi i zacznij robić poziome nożyce. Czas: 35s.

DONE! BRAWO!

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię