22 września 2016

Pomadka do ust na co dzień

Jesienny "must have"

Usta to zdecydowanie jedna z najważniejszych części kobiecego ciała. Wydają dźwięki i całują. Pięknie zadbane zwracają uwagę i kuszą.

Każda kobieta chce mieć piękne usta, jednak nawet najwspanialsza szminka niewiele pomoże jeśli są  popękane, blade lub spierzchnięte. Nie ulega wątpliwościom, że usta wymagaja ciągłej pielęgnacji. Są nastawione na działanie czynników atmosferycznych (ciepło, zimno, wiatr, słońce, śnieg, deszcz), tego co jemy i pijemy, swoich zębów (nieszczęsne podgryzanie) czy innych ust. Aby zapewnić im odpowiednie nawilżenie, idealnym rozwiązaniem jest stosowanie pomadki ochronnej, zwłaszcza, że nie jest to czynność kłopotliwa. 

Kilka słów na temat budowy ust

Jest to jedna z najbardziej narażonych na działanie czynników atmosferycznych części twarzy. Wszystko przez ich budowę. Są bardzo mocno ukrwione (stąd czerwona barwa), posiadają gęstą siatkę naczyń włosowatych (znajdują się tuż pod skórą), oraz nie posiadają gruczołów łojowych. 

Jak wybrać pomadkę pielęgnacyjną?

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji ust.  Mają różny skład i rózne przeznaczenie. Są pomadki dedykowane codziennej pielęgnacji, takie  z filtrem UV chroniące od słońca i/lub zimnej temperatury, lub te przeznaczone do "naprawy" popękanych i spierzchniętych ust. Najczęsciej pomadki ochronne zawierają różne rodzaje wosku.  Jego głównym zadaniem jest tworzenie tzw. warstwy okluzyjnej, która nie pozwala parować wodzie z naskórka. Często stosuje się wyciągi z różnych roślin (m.in. aloesu), substancje czynne zawierające witaminy, antyoksydanty oraz aromaty zapachowe.

Pomadki, balsamy i kremy 

W drogeriach i aptekach znajdziemy kilka rodzajów kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji ust. Najpopularniejsze są pomadki, ale równie skuteczne są balsamy (najczęściej w wyciskanej małej tubce), które nakładamy bezpośrednio na usta, oraz kremy w małych pojemniczkach, nakładane palcami. Wybór konkretnego rodzaju produktu jest sprawą indywidualną wynikającą z własnych upodobań oraz warunków w jakich będzie używany. Warto mieć na uwadze, że np. nakrętka od kremu może niechcieć się odkręcić, wyciskany balsam potrafi zamarznąć w niskiej temperaturze (np. podczas jazdy na nartach), a zbyt mocno wykręcona pomadka połamać. 

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię