19 lutego 2018

Czy śledzisz najnowszy trend Menocore?

Dowiedz się więcej jak żyć w zgodzie ze sobą!

Luźne lniane spodnie, ekologiczne bawełniane koszule i sandały. MENOCORE - czy ma szansę na powodzenie i wpiszę się na stałe w kanony kultury i stylu?

Czy jesteś osobą, dla której wakacje to przede wszystkim odpoczynek od sztywnych, formalnych strojów i najchętniej ubierasz się w luźne, naturalne ubrania? Czy w Twojej wakacyjnej walizce znajdą się przede wszystkim szerokie lniane koszule, luźne szorty i plecione sandały?

Jeśli tak, to znaczy że idealnie pasujesz do stylu MENOCORE! Jeszcze jakiś czas temu kojarzony głównie z kobietami w średnim wieku, podbija teraz coraz młodsze serca.


fot. iStock.com

W Stanach Zjednoczonych nazwa ta kojarzy się głównie z Eileen Fisher, która od lat 80. zapewniała amerykankom w średnim wieku wygodne, najlepiej białe i miłe w dotyku, stylowe ubrania.

 

Jeśli jeszcze nie wiesz o co nam chodzi przypomnij sobie Meryl Streep w filmie To skomplikowane lub Diane Keaton w Lepiej późno niż później. Kreacje obu aktorek świetnie wpisują się w styl menocore: wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda połączona z elegancją i stylem.

Śmiało możemy powiedzieć, że szwedzkie źródło menocore znajduje się w Österlen. To równinny obszar znajdujący się w południowo – wschodniej części Szwecji. Tam lato, spacery nad morzem, odpoczynek w ogrodzie nabiera zupełnie innego znaczenia. Luźny strój, len, duże oversizowe koszule wykonane z organicznych materiałów i obowiązkowy kapelusz chroniący przed słońcem, wszystko w naturalnych kolorach.

Menocore staje się powoli symbolem życia w pełnej harmonii, w zgodzie ze sobą, z dala od zgiełku miasta, samochodów, szybkiego tempa pracy. To slow life w nowej odsłonie. W dzisiejszych czasach, gdzie jest coraz większa niepewność jednostki na rynku pracy, życia w społeczeństwie, gdzie liczy się przede wszystkim atrakcyjność na rynku pracy, tworzenie sieci kontaktów i to ile obserwujesz profili na Linkedin. A na pytanie jakie są Twoje priorytety, czujesz się zagubiona i nie wiesz jak odpowiedzieć? Jeśli tak, to zacznij funkcjonować w stylu menocore.  Coraz częściej osoby odnoszące sukces, bardzo aktywne zawodowo potrzebują wentylu, odpoczynku i są spragnione spokojnego życia w zgodnie z naturą, zdalnej pracy i socjalizacji.

W menocore chodzi o życie dla samej siebie, a nie udowadnianie i dopasowywanie się do konkretnych szablonów. Wszystko w tym stylu jest wygodne i relaksujące. Postaraj się i postaw wiosną, a tym bardziej latem na totalny luz. Niech w Twojej szafie królują kolory ziemi, len, organiczna bawełna, wygodne buty, skup się na swoim samopoczuciu i na tym co jest dla Ciebie najważniejsze. 

W odniesieniu do akcji #metoo, styl menocore może być manifestem i reakcją na traktowanie kobiety w kontekście podtekstów seksualnych. Styl menocore to zwrócenie uwagi, że kobieta, nie musi ukrywać się w męskich strojach, że styl casualowy, wcale nie musi być nudny. W stylu menocore chodzi o życie na własnych warunkach, a nie pod czyjeś dyktando.

Jaki styl ubierania jest Waszym ulubionym?

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię