14 lutego 2018

Zimowe szaleństwo, czyli nietypowy pomysł na spędzenie weekendu w górach

Już w nadchodzący czwartek, 15 lutego, rozpocznie się największy zimowy biwak szkoleniowy w Polsce. Na zasypanym śniegiem polu namiotowym, z prawdopodobnie najpiękniejszym w Polsce widokiem na Tatry, zamieszka ponad 120 osób, w tym nasza redakcja.

Biwak Wintercamp na stałe wpisał się w harmonogram obowiązkowych zimowych wydarzeń dla pasjonatów gór. Do tej pory szkolenia na Turbaczu ukończyło ponad 1300 osób, ale chętnych na kolejne edycje nie brakuje.Bezpieczeństwo wyprawy to profesjonalne przygotowanie

Szkolenia w zakresie zagrożenia lawinowego oraz umiejętności budowy awaryjnego biwaku i bezpiecznego obozowiska prowadzone są przez profesjonalistów: ratowników GOPR i członków Polskiego Związku Alpinizmu. Bloki szkoleń obejmują także kursy skitourowe, medyczne czy też testowanie nowoczesnego sprzętu outdoorwego. Będzie to także okazja, aby postawić pierwsze kroki we wspinaczce lodowej na specjalnie przygotowanej sztucznej ścianie.

Ale to tylko część z gwarantowanych atrakcji. Wyjątkowa atmosfera, wymiana doświadczeń, grupa ludzi o wspólnej pasji, spotkania z prawdziwymi autorytetami podróżniczymi, konkursy, zawody i dobra zabawa to znaki rozpoznawcze Wintercampu.

 

Szczyt dla najlepszych i z najlepszymi

Tegoroczny Wintercamp będzie wyjątkowy ze względu na trwającą w tym samym czasie Zimową Narodową Wyprawę na K2. Jej uczestnikami są również goście poprzednich edycji biwaku - Janusz Gołąb, Adam Bielecki, Krzysztof Wielicki i Dariusz Załuski.

O klimacie Wintercampa świadczą w dużej mierze właśnie zaproszeni goście. Bezpośrednio związani ze sportami outdoorowymi, podróżami i wspinaczką. Byli wśród nich wspomniani uczestnicy Wyprawy Narodowej, ale także wielu mniej lub bardziej popularnych - za to zawsze ciekawych oraz inspirujących - podróżników i himalaistów m.in. Martyna Wojciechowska, Ryszard Pawłowski, Kinga Baranowska, Piotr Pustelnik, Peter Hamor, Adam Pustelnik, Wojciech Grzesiok, Jaś Mela czy Michał Król.

Istotnym elementem Biwaku jest praktyczne przygotowanie do zimowych wypraw. Elementy związane z wyposażeniem grają tu ogromne znaczenie. Dzięki technicznemu wsparciu firm outdoorowych, uczestnicy będą mieli wyjątkową możliwość testowania w praktyce, w warunkach zimowych, najnowszych rozwiązań i technologii outdoorowych.

 

Podejmij wyzwanie!
Z uwagi na to, że Wintercamp odbywa się w samym środku Parku Narodowego, w srogich, zimowych warunkach atmosferycznych, organizator zachęca do zapoznania się z programem i regulaminem oraz prosi o realną ocenę własnego przygotowania i możliwości przed zgłoszeniem udziału.

Bez względu na warunki atmosferyczne organizatorzy zapewniają gorącą atmosferę i niezapomniane przeżycia każdemu, kto zdecyduje się wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię