9 lutego 2018

5 produktów, które skutecznie poprawią humor

Wypracuj smaczną drogę do lepszego samopoczucia.

Masz gorszy dzień, stresująca sytuacja w pracy? Wstałaś lewą nogą? Spróbuj wypracować sobie smaczną drogę do lepszego samopoczucia. 

Wszyscy mamy gorsze dni, każdej z nas zdarza się, że najchętniej zaszyłabyś się w domu i nie wychodziła z łóżka, nie pokazywała się światu. Nie martw się, mamy dla Ciebie propozycje produktów, które spowodują że się uśmiechniesz. Wprowadź koniecznie tych 5 produktów do swojej diety i uśmiechnij się.

1. Orzechy brazylijskie

Są jednym z najlepszych źródeł selenu. Badania wykazały, że osoby z niską zawartością tego składnika mają zwiększoną podatność na gorszy nastrój, drażliwość, niepokój i zmęczenie. To czego potrzebujesz, to zjeść dziennie 3 orzechy. Możesz dodać do porannych płatków owsianych, lub jako dodatek do sałatki z kurczakiem.


fot. iStock.com

2. Tłuste ryby

Osoby, które mają niedobór kwasów tłuszczowych omega 3 mogą być bardziej podatni na depresję, niski poziom koncentracji. Dzieje się tak dlatego, że kwasy tłuszczowej stanowią duży procent, ok. 60% naszej tkanki mózgowej. Regularne spożywanie tłustych ryb: łososia, makreli i sardynek utrzyma Twój mózg w dobrej kondycji, poprawi nastrój dzięki utrzymaniu elastyczności komórek mózgowych. Wystarczy jedna porcja tłustej ryby tygodniowo i zobaczysz różnicę w samopoczuciu.

3. Płatki owsiane

Z powodu niskiego indeksu glikemnicznego płatki owsiane są skutecznym stymulatorem nastroju. Powoli uwalniają energię do krwioobiegu, co utrzymuje odpowiedni poziom cukru we krwi i stabilny nastrój. Płatki owsiane są również bogate w selen. Dzień zaczynaj od owsianki, możesz wykorzystać przepisy na ich słodką jak i wytrawną wersję.


fot. iStock.com

4. Banany

Działają antydepresyjnie dzięki zawartości tryptofanu, witaminy A, B6 i C, błonnika, potasu, fosforu i żelaza. Banany pobudzają nas do działania, dlatego często powinnaś dodawać je do śniadania. Tryptofan ma zdolność podwyższania poziomu serotoniny, hormonu szczęścia.

5. Soczewica

Zawiera węglowodany złożone i podobnie jak banany, podnosi poziom serotoniny. Spożywanie soczewicy pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi a tym samym utrzymywać jednolity nastrój. Soczewica bogata jest w kwas foliowy, gwarantując dobre samopoczucia, i brak rozdrażnienia. Soczewica pomaga podnieść poziom żelaza, co jest takim zastrzykiem energii. Dodaj soczewicę do zupy lub gulaszu, a żeby polepszyć trawienie soczewicy namocz ją przez kilka godzin przed gotowaniem.

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię