1 stycznia 2018

Ta jedna rzecz sabotuje Twój proces chudnięcia

Nad tą jedną rzeczą trzeba popracować, by naprawdę schudnąć i utrzymać ten efekt

Specjaliści mówią o jednej rzeczy, która sabotuje Twoją dietę i utrzymanie wagi po schudnięciu

JAK SKUTECZNIE SCHUDNĄĆ?

Amerykański dietetyk i trener personalny Jay Nixon w rozmowie z branżowym tytułem „Health” powiedział, co jego zdaniem stanowi jeden problem w procesie chudnięcia i utrzymywania pożądanej wagi.

Jay Nixon, autor bestsellerowej książki „The Overweight Mind” twierdzi, że 20 proc. osób, którym udało się dojść do wymarzonej wagi i formy wraca do poprzedniego stanu. Nie potrafi utrzymać wypracowanego efektu. Według niego kluczem do sukcesu jest systematyczność i wypracowanie pewnych nawyków tj. odpowienia ilość posiłku rozłożona czasowo w ciągu dnia czy ruch. Jednak najważniejsze jest, by za zmianą fizyczną szła zmiana psychologiczna, „Słyszę «prónowałam wszystkiego, by schudnąć i zawsze kilogramy wracały» Prawie w każdym przypadku powód jest ten sam. Za zmianą mechaniczną i poszły zmiany w myśleniu”, powiedział w rozmowie z magazynem „Health”.

Praca nad psychiczną zmianą jest o wiele trudniejsza. Według Nixona powinno się zacząć od usunięcia ze swojego słownika trzech stwierdzeń: Nie mogę, nie będę, przestanę. Podobno nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak często ich używamy, a to wpływa negatywnie na nasze sampoczucie. Nawet jeśli myślimy, że te negatywy mogą motywować. Zatem 2018 rok zaczynamy od pracy nad formą... umysłową!

Sprawdź w naszej galerii 8 mitów na temat odchudzania...


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię