18 grudnia 2017

Dietetycy szczerze o noworocznych postanowieniach

Co robić, by się spełniły?

Dietetycy wypowiadają się na temat noworocznych postanowień. Każda z nas je ma, al nie zawsze udaje się ich dotrzymać 

Jak wytrwac w noworocznych postanowieniach?

W styczniu każdego roku miliony osób przyrzekają sobie, że zrzucą parę kilogramów, będą się lepiej odżywiać, podreperują kondycję i będą systematycznie ćwiczyć. Te same noworoczne postanowienia w większości przypadków przepadają w czeluściach codzienności. Co roku ta historia się powtarza. Jaka jest na to rada? Najlepiej jest postawić na rezolucje, które są dla nas znaczące, które sprawią, że poczujemy się lepiej same ze sobą. I nie chodzi tu w żdanym wypadku o liczby... kilogramów, godzin na siłowni, etc.

Żeby nie było żadnych nieporozumień. Wyznaczanie sobie celów w życiu jest zdrowe i motywuje do działania. Dlatego rezygnacja z noworocznych postanowień nie jest wskazana. Najlepiej jednak jest przekierować swoją energię w odpowiednim kierunku.

Alissa Rumsey, dietetyk i coach w rozmowie z SHAPE powiedziała, „Problem z noworcznymi postanowieniami polega na tym, że w większości przypadków są one zwyczajnie niemożliwe do zrealizowania. Najlepiej wyznaczyć sobie cele, do których można dojść robiąc mniejsze kroki”.

Dietetycy nawołują do zmian. Głodówki i ciężkie trenningi nie są wcale dobrym rozwiązaniem, „Uważam, że ludzie powinni zwracać większą uwagę na siebie, dbać o siebie. Nieważne czy jest to więcej snu, może zaplanowanie masażu, który zrelaksuje czy medytacje. Pomoże nawet chwila dla siebie z głębokimi oddechami. Ważne jest budowanie związku z samym sobą, związku z jedzeniem i swoim ciałem”, komentuje dla SHAPE Rubym Nohler, dietetyk.

Chcesz wytrwać w noworocznych postanowieniach? Poproś kogoś o pomoc. Cele, do których możemy dążyć z przyjaciółką na pewno będą łatwiejsze do osiągnięcia. A do tego wydadzą się lepszą zabawą. Wspólne rozmowy, gotowanie i ćwiczenia. Czego chcieć więcej.

 

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię