19 grudnia 2017

Czym jest Aktywny Kolagen Morski i dlaczego jest lepszy od powszechnie używanego kolagenu?

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o najskuteczniejszej postaci kolagenu

Aktywny kontra sproszkowany

W kosmetologii Aktywny Kolagen Morski znany jest od ponad 40 lat jako najskuteczniejsza substancja powstrzymująca procesy starzenia. Jest to białko pochodzenia naturalnego, który występuje w naszej skórze. Z wiekiem jednak skóra powoli traci naturalną zdolność wytwarzania kolagenu, przez co zmniejsza się jej gęstość. Staje się coraz bardziej wiotka, a na jej powierzchni pojawia się coraz więcej zmarszczek. Dlatego aby zniwelować objawy upływającego czasu, musimy dostarczać skórze kolagen przy pomocy kosmetyków. Znakomita większość kremów z kolagenem zawiera jego sproszkowaną postać ze względu na niezwykłą delikatność Aktywnego Kolagenu Morskiego – denaturuje on w temperaturze wyższej niż 25 stopni Celsjusza. Kosmetyki ze sproszkowanym kolagenem są łatwe w transporcie i przechowywaniu, jednak taka jego forma jest dużo mniej skuteczna.

„Skuteczność Aktywnego Kolagenu Morskiego warunkowana jest zachowaniem w procesie produkcyjnym jego wyjątkowej trójhelisowej budowy, która jest najbardziej zbliżona do budowy kolagenu ludzkiego. Pod wpływem temperatury ciała ludzkiego i kontaktu z wodą łańcuchy Aktywnego Kolagenu Morskiego rozpadają się na krótkie oligopeptydy zawierające aminokwasy, wywołujące reakcję nadprodukcji własnych włókien kolagenowych skóry” – mówi dr Marzena Lorkowska-Precht, lekarz medycyny estetycznej, specjalista medycyny antiageing.

 

 

 

Jak ujarzmić Aktywny Kolagen Morski?

Kosmetolodzy z firmy PRAEL, produkującej ekskluzywne kosmetyki z Aktywnym Kolagenem Morskim, poradzili sobie z wysoką wrażliwością tego białka na temperaturę. Jak? Poddali Aktywny Kolagen Morski zaawansowanemu technologicznie procesowi hydratacji, umożliwiającemu zachowanie naturalnej trójhelisowej struktury kolagenu. Utrzymana jest też duża ilości naturalnych jednostek hydroksyproliny, mających kluczowe znaczenie dla  utrzymania biologicznej aktywności kolagenu i zachowania jego skuteczności. Z kolei dzięki specjalnym flakonom i słoikom, stworzonym we współpracy z włoską fabryką, produkującą opakowania dla najbardziej luksusowych marek świata, wyjątkowo grube szkło opakowań kosmetyków PRAEL świetnie utrzymuje temperaturę, a jego zerowa transparentność zupełnie nie przepuszcza światła.

 

 

Linii kosmetyków PRAEL zawiera 3 rodzaje serum odpowiednie dla różnego rodzaju skóry: wariant z geranium dla skóry młodej, ze śluzem ślimaka dla skóry mieszanej oraz przetłuszczającej się oraz z kwasem hialuronowym dla skóry dojrzałej, suchej i wrażliwej. Uzupełnieniem pielęgnacji są:  krem na dzień i na noc, produkty oczyszczające oraz krem z filtrami mineralnymi UV.

Produkty PRAEL znajdziesz w butiku flagowym przy ulicy Mokotowskiej 52 w Warszawie oraz w sklepie internetowym praelskincare.com

 

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię